xcounter
#

Надзвукова П-800 "Оникс" б’є на 300 км, рашисти хочуть більшу дальність

6247
Пуск протикорабельної ракети П-800 комплексу "Бастион", ілюстративне фото довоєнних часів
Пуск протикорабельної ракети П-800 комплексу "Бастион", ілюстративне фото довоєнних часів

Але тут рашистам доведеться "наздогнати" те, що індійський ВПК уже давно зробив

Російське "НПО Машиностроения" працює над модернізацією та збільшенням дальності пуску надзвукових крилатих ракет П-800 "Оникс", заявляють рашистські пропагандистські "ЗМІ". Очікувані параметри модернізації при цьому не розкриваються, але буквально цей намір ворога можна тлумачити так – вони хочуть, щоб ці надзвукові КР могли бити не тільки по Одещині, але й далі вглиб території України.

Втім, тут варто звернути увагу й на інший момент. До початку повномасштабного вторгнення різні російські пропагандистські ресурсу "вкидали" тезу про те, що фактична дальність стрільби ракет "Оникс" начебто значно перевищує заявлені 300 кілометрів, ледь чи не досягає 800 кілометрів, і що показник в 300 кілометрів стосується взагалі експортної версії "Яхонт", а не базового варіанта П-800.

Читайте також: Індонезія замовила турецьку протикорабельну ракету Atmaca, хоча планували купити український "Нептун"
П-800 "Оникс", ілюстративне фото з відкритих джерел

Деякі рашистські ресурси уже осінню 2022 року "неофіційно" заявляли, що начебто уже йдуть роботи по збільшенню фактичної дальності пуску П-800 "Оникс" аж до 900 кілометрів. Але виходить, що ці всі пропагандистські повідомлення були неправдивими, і сам російський ВПК ще тільки на етапі того, що він почав роботи по оновленню П-800, і ще поки не готовий заявляти якісь параметри.

В свою чергу, ми теж можемо поки лише припускати, якими можуть бути параметри модернізації П-800. Якщо виходити із того, що ця ракета в росіян має запускатись і з берегового комплексу "Бастион", і з ракетоносних кораблів із вертикальними пусковими установками,то навряд чи рашисти підуть на суттєву зміну масогабаритних характеристик П-800, тому будуть вимушені йти скоріше на внутрішню перекомпоновку ракети.

Пуск протикорабельної ракети П-800 комплексу "Бастион", ілюстративне фото довоєнних часів

Ще варто звернути такий момент. Є повідомлення у ЗМІ, що Індія провела успішні випробування вдосконаленої версії ракети BrahMos-ER, яка має оціночну дальність стрільби до 450-500 кілометрів. Цей факт важливий, бо BrahMos – це продукт російсько-індійської кооперації, створений на базі тої самої П-800 "Оникс".

Тобто виходить, що росіянам для себе доведеться "наздоганяти" уже те, що індійський ВПК вже давно зробив на базі тої ж П-800.

Надзвукова крилата ракета BrahMos, фото ілюстративне
Читайте також: РФ била по Києву балістичною ракетою з КНДР: її збили, уламки знайшли (фото)