Роботи над створенням легкого ударного вертольота для українського війська активізовано у рамках спільного рішення між Міністерством оборони України та "Мотор Січ".
Відповідно до програми, фахівці Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки спільно із "Мотор Січ" створили спеціальний вертоліт-лабораторію для оцінки конструктивних та технічних рішень, які допоможуть у створенні нового вертольоту.
Читайте також: Як "Нептун" знищував ціль: нове повне відео з випробувань
Польоти цієї лабораторії, створеної на базі модернізованого Мі-2, зафільмувала агенція Defense Express на одному з військових полігонів Збройних Сил України.
Спеціально для оцінки всіх параметрів польоту, починаючи від аеродинамічного спротиву озброєння до впливу порохових газів на роботу двигуна, весь вертоліт "всіяно" сенсорами, які дозволяють зафіксувати всі необхідні параметри.
А для оцінки реального використання підвісного озброєння на вертоліт були встановлено спеціальні ферми для розміщення зброї та підвісних контейнерів у різних конфігураціях, а також симуляторів лобового спротиву.
Базою для лабораторії став Мі-2МСБ від "Мотор Січ", який, у порівнянні із базовою версію, отримав потужніші українські двигуни АІ-450М-Б, редуктор власного виробництва, сучаснішу авіоніку, системи навігації, зв’язку, тощо.
Додамо, що силами "Мотор Січ" опрацьовано та серійно виготовляється весь основний заділ по силовій установці, паливній системі та льотному обладнанню. Окрім того, на цьому запорізькому підприємстві на фінальних етапах знаходиться освоєння виготовлення лопастей.
Враховуючи напрацювання інших вітчизняних підприємств у системах наведення, повітряної зброї, авіонці та інших системах, одним з небагатьох питань залишається фюзеляж. У будь-якому разі, можливість створення українського ударного легкого вертольота поступово отримує чіткі обриси.
Саме такий вертоліт може зайняти зараз абсолютно пусту нішу бойових та розвідувальних легких вертольотів в українському війську, яку в арміях інших країн світу займають такі зразки, як Boeing AH-6, Bell OH-58 Kiowa, Bell ARH-70 та інші.
Читайте також: Javelin FGM-148E для України: у чому особливість цієї модернізації протитанкового ракетного комплексу