xcounter
#

Кораблі проекту 22160 "Василий Быков" не є носіями ракет "Калибр", і ось чому

8075
Рашистський корабель проекту 22160 "Василий Быков", ілюстративне фото довоєнних часів
Рашистський корабель проекту 22160 "Василий Быков", ілюстративне фото довоєнних часів

Всупереч пропагандистським заявам, на таких кораблях нема пускових для відстрілу крилатих чи бодай протикорабельних ракет

В останній час в об’єктив уваги потрапляють рашистські кораблі проекту 22160 "Василий Быков", які відносяться до складу Чорноморського флоту РФ, є по суті патрульними корветами і доволі часто опиняються мішенню наших катерів-камікадзе саме як конвойна складова рашистських сил в акваторії Чорного моря.

Останній і найбільш актуальний приклад – з тим же кораблем "Павел Державин", котрий за визнанням офіційного речника ВМС України Дмитра Плетенчука, був уражений двічі за останні 3 дні. Так як росіяни мають аж чотири корвети такого типу, то дуже часто й можна зустріти таку широко поширену помилку – кораблі проекту 22160 начебто є носіями крилатих ракет "Калибр", тому відповідно можуть обстрілювати наші міста своєю ракетною зброєю.

Читайте також: Армія РФ отримала небезпечні установки "Земледелие": чим можна знищити
Патрульний корабель "Василий Быков" проекту 22160 зі складу ЧФ РФ, зображення з відкритих джерел

Якщо брати по великим надводним кораблям ЧФ РФ, то побачимо такий парадокс – патрульні корвети проекту 22160 є найбільш чисельними, і водночас найгірше озброєними одиницями російського флоту.

При повному водозаміщенні в 1800 тонн та довжині корпусу в 94 метри кораблі цього проекту озброєні лише однією 76-мм артустановкою, двома кулеметними установками калібру 14,5 мм, 8 ПЗРК типу "Игла-С" чи "Верба", одним вертольотом типу Ка-27 або Ка-29 (або взагалі заявляється можливість розміщення Ка-52К), та кілька БПЛА типу "Орлан-10".

З цих характеристик випливає, що росіяни витратили ресурс одразу на чотири кораблі, набір озброєння яких дозволяє хіба що виконувати роль "канонерки" для "демонстрації прапора" у мирний час. А наскільки недостатнім виявилось хоча би зенітне озброєння корветів цього типу, показала практика самих російських військових, які на вертолітних майданчиках проекту 22160 почали на постійній основі ставити "сухопутні" ЗРК "Тор".

Патрульний корабель "Павел Державин" проекту 22160 зі складу ЧФ РФ, зображення з відкритих джерел, на вертолітному майданчику розміщено ЗРК "Тор"

На цьому місці цілком закономірно може виникнути питання – а звідки ж тоді могли взятись дані, що на цих "канонерках" проекту 22160 начебто можуть стояти і застосовуватись ракети "Калибр". Відповідь – хіба що із матеріалів російських пропагандистських ресурсів зразка 2015-2017 років, котрі намагались подати проект "Василий Быков" як черговий "аналоговнет".

Ця хронологічна "рамка" дуже важлива, бо спуск на воду перших двох кораблів цього типу відбувся у 2017-2018 роках, і уже тоді виявилось, що ці патрульні корвети насправді не мають і не матимуть жодного із "аналоговнетов", які раніше по ним були заявлені.

Схема можливого розміщення пускових установок під ракети "Калібр" на кораблях проекту 22160, яка так і не була реалізована, зображення з відкритих джерел

Так от, тут дуже показово, що рашистські пропагандони зразка 2015 року спочатку розповідали довірливим читачам, що для розміщення ракет "Калибр" на корабля проекту 22160 у носовій частині поставлять чотири вертикальні пускові шахти.

А уже дещо пізніше – що ніякі пускові шахти ставити не будуть, а натомість розміщуватимуть контейнерні пускові установки Club-K для запуску чотирьох або протикорабельних ракет Х-35, або ж протикорабельної версії ракет "Калибр" під індексом 3М-54.

Але як показала практика, в підсумку рашистські патрульні корвети проекту 22160 виходять в море не з Club-K, а скоріше із "сухопутними" комплексами "Тор". А розповіді про розміщення ракет "Калибр" на цих кораблях навіть російські пропагандони воліють не згадувати, як свою нереалізовану фантазію.

Схема із можливим розміщенням Club-K на кораблях проекту 22160, яка так і не була реалізована, зображення з відкритих джерел
Читайте також: Скільки Patriot мають Нідерланди, і як багато ракет до таких ЗРК можуть дати Україні