На ДП "Державне Київське конструкторське бюро "Луч" повідомили про незначне зсування термінів завершення тестувань українського комплексу 543 "Бар'єр-С" (також відомий як "Штурм-СМ"), який є глибокою модернізацією радянського 95149 "Штурм-С".
Зокрема, в інтерв'ю "Донбас Реалії" Генеральний конструктор - Генеральний директор ДККБ "Луч" Олег Коростельов повідомив, що держвипробування нового мобільного ПТРК планують завершити в I кварталі 2022 року.
Читайте також: КБ "Луч" вперше показало, як відбувається виробництво українських керованих ракет (відео)
"Фінал цих випробувань, в принципі, має відбутися у першому кварталі й, я так думаю, в другому кварталі (2022 року) це все має бути прийнято на озброєння", - зазначив Олег Коростельов.
Нагадаємо, вперше "Бар'єр-С" "засвітили" у липні 2020 року, а публічна демонстрація відбулася під час Міжнародної виставки "Зброя та Безпека-2021" у червні 2021 року.
Станом на початок літа цього року було відомо про завершення заводських випробувань, в процесі яких було відстріляно близько 30 ракет РК-2П (з дальністю ураження цілі 6 км). Тоді прогнозували, що державні випробування будуть звершені вже до кінця поточного року.
Крім того, Генеральний конструктор - Генеральний директор ДККБ "Луч" повідомив й про роботу з розробки нового українського переносного гранатомета.
"Ми намагаємося зробити в мінімальних габаритах пускову для системи, яка могла б називатися "гранатомет". Могли б мати в калібрі 100 – це достатньо великий калібр для ураження значних броньованих цілей, але влучати на 600 метрів точно. От ми намагаємося створити таку унікальну розробку, яка забезпечить цей напрямок", – розповів Олег Коростельов.
Нагадаємо, на озброєнні ЗСУ й досі стоїть лише відомий радянський РПГ-7 (розроблений ще у 1961 році), який має дальність стрільби до 550 метрів. Однак, для цього озброєння відчувається певний дефіцит сучасних боєприпасів, котрі в Україні серійно не виготовляють.
Також варто додати, що в каталозі продукції ДККБ "Луч" присутня модель під назвою "переносний реактивний гранатомет", який за заявленими ТТХ має дальність пострілу до 800 метрів та калібр 107 мм. Однак в його описі вказується бронепробиття на рівні 50 мм й відповідно здатність уражати лише легкоброньовані цілі, а не "значні броньовані цілі".
Читайте також: На "Зброя та Безпека-2021" показали нові оптико-прицільні станції для української бронетехніки: що відомо про розробку від ДП "ІПЗ" та КБ "Луч"