xcounter
#

Як командир БМП M2 Bradley, яка витримала удар з ПТРК, зміг евакуювати її з-під носа у рашистів (відео)

18421
БМП M2 Bradley, фото – U.S. DoD
БМП M2 Bradley, фото – U.S. DoD

Українські військові схвально відгукуються про американську БМП M2 Bradley, бо вона передусім виконує найважливішу задачу – рятує життя бійців

Військовослужбовець 47-ї окремої механізованої бригади "Маґура" командир бойової машини піхоти M2 Bradley Андрій розповів, як його машина змогла "вижити" після обстрілу рашистів і як йому вдалося згодом її евакуювати – всі деталі легендарної історії опубліковано у відео СтратКом ЗСУ на YouTube.

Про початок бою Андрій розповідає таке – що о 22:15 бійці отримали команду на виїзд, на "точці" його БМП вже була близько 00:00 і до 01:00 години військові розпочали штурмові дії.

Читайте також: Новий пакет допомоги від США з Bradley та Stryker, а також снаряди зі збідненим ураном

Водночас його машина виїхала в бій близько 04:40, задача екіпажу Bradley була доїхати до визначеної точки та висадити десант – втім, орієнтовно за 150 метрів до місця призначення БМП отримала влучання протитанкової керованої ракети та 120-мм міни.

БМП M2 Bradley Україна
Одна з пошкоджених українських БМП M2 Bradley, фото ілюстративне, джерело – Ганна Маляр

"Зірвалися мої бокові ПТКР, вирвало броню, корпус лопнув і тріщина пішла аж у бік водія", – розповідає Андрій про пошкодження, які отримала його БМП. Командир машини одразу надав наказ відкрити рамку і висадити десант. Після чого як екіпаж Bradley, так і десантників, серед яких були поранені, вивезли на стабілізаційний пункт. Самого Андрія згодом було відправлено на лікування.

Згодом Андрій згадує, що через прильоти його БМП дуже різко заглохла, через що він подумав, що машину врятувати вже не вдасться. Втім, згодом у нього з’явилася "чуйка", що машина робоча – командир підбитої Bradley подзвонив механіку-водію, той підтвердив, що машина цілком може бути робочою.

"Я розумію, що вона врятувала мені життя і моїм пацанам, і треба було щось робити", тому Андрій прийняв ризиковане рішення врятувати машину. План був такий – його мали завезти на одну з визначених точок, звідки до Bradley він вже мав йти пішки.

Ілюстративне відео роботи БМП M2 Bradley на полі бою в Україні

"Дуже великий був ризик, що мене "хлопнуть" зразу, якщо буду на ній їхати, плюс у них там "птічки" літають", – військовому вдалося добігти до машини, оцінити її стан, та перевірити, чи не замінована вона, оскільки раніше біля неї "лазили" окупанти.

Коли військовий опинився у машині, то виявив, що коробку передач трохи загнуло. Розв’язати проблему допоміг автомат: "Я її вибив, потім почав заводити, і вона завелася. Почав одразу виїжджати на повних порах".

Як підсумовує Андрій, Україні потрібно більше такої техніки: "Я, по-перше, був вражений міцністю цієї техніки – я не розраховував, що вона зможе витримати ПТКР, і вона нас всіх врятувала".

Читайте також: Оборонний гігант BAE Systems заходить в Україну, а це все від CV90 та Bradley, M777 та Archer, до Shtorm Shadow та Tempest