xcounter
#

Пентагон схаменувся: Китай "просочився" у таємні розробки гіперзвукової зброї США

Від китайських комплектуючих залежать американські гіперпроєкти
Пентагон схаменувся: Китай "просочився" у таємні розробки гіперзвукової зброї США
1449

Очікується, що нові гіперзвукові ракети стануть основою збройних сил США. Але нова доповідь аналітичної компанії Govini попереджає, що ці проєкти залежать від комплектуючих з Китаю.

Оскільки Пентагон зараз зосереджений на розробці нових технологій, таких як штучний інтелект і спрямована енергія, чиновники департаменту заявили про необхідність переконатися, що іноземні держави не купують свій шлях в оборонно-промислову базу.

В рамках своєї щорічної Федеральної системи показників (Federal Scorecard), аналітична компанія Govini виявила, що постачальники першого рівня у гіперзвуковому ланцюгу добре впоралися з утриманням Китайських компаній від процесу.

Читайте також: Новий виклик Китаю: США хоче інвестувати у роботизовані підводні човни

Постачальники першого рівня – це сім великих компаній, які найбільш тісно співпрацюють з міністерством оборони США у розробці технологій.

Гіперзвукова зброя ракети США
Постачальники першого рівня поки що стримують вплив Китаю

Але на третьому рівні, де компанії надають більш дрібні, але все ще важливі компоненти, вплив китайських постачальників зростає майже до 10 відсотків. І цей показник тільки зростає на більш низьких рівнях.

У деяких випадках єдиним постачальником критичних матеріалів є Китай

"Це не означає, що китайські запчастини потраплять у гіперзвукову зброю Міністерства оборони", - пояснив Джим Митр (Jim Mitre), старший віце-президент Govini по стратегії та аналізу.

"Тим не менш, у Китая можуть бути можливості поставити під загрозу розвиток гіперзвукової техніки через участь у ланцюгу постачання, і для Міністерства оборони вкрай важливо переконатися, що це не відбудеться".

Гіперзвукова зброя США
Китай може поставити під загрозу розробку гіперзвукової зброї США

У доповідях Пентагону за останні два роки виникли побоювання з приводу оборонно-промислової бази, особливо коли мова йде про високоякісні матеріали і знання про конструкції ракет.

У деяких випадках єдиним постачальником критичних матеріалів є Китай - саме та країна, яку США прагнуть перевершити, вкладаючи кошти в гіперзвукову зброю.

Китай гіперзвукова надзвукова зброя
Китай є єдиною країною, яка може постачати деякі важливі матеріали

У березні 2020 року Пентагон оголосив, що починає серйозно занурюватися у гіперзвукову індустріальну базу, щоб зрозуміти уразливості постачальників нижчого рівня. Це дослідження триває. Тим часом, посадовці визнали, що пандемія COVID-19 вплинула на дрібних постачальників.

Govini також виявили, що в порівнянні з Китаєм, США інвестують у сферу квантових технологій. А бюджет Пентагону на дослідження, розробки, випробування та оцінку (RDT&E) 2021 фінансового року для програм, пов'язаних з квантовими технологіями, скоротився майже на 10 відсотків з 2019 року.

Департамент запросив 3,2 мільярди доларів на ресурси RDT&E, пов'язані з гіперзвуковою зброєю в 2021 фінансовому році.

Читайте також: Космічні війська США поповняться секретною системою проти ворожих супутників