xcounter
#

Французи 6 років шукають покупця на човен під 46 видів озброєння

20553
Рендер проекту підводного човна SMX-31, зображення з відкритих джерел
Рендер проекту підводного човна SMX-31, зображення з відкритих джерел

В чому особливості проекту цього підводного корабля

Під час виставки Euronaval, яка відбувається кожні два роки, французький кораблебудівний конгломерат Naval Group вкотре презентував проект неатомного підводного човна SMX-31, який має доволі незвичний зовнішній вигляд та проектується під інноваційну силову установку – електродвигуни під літій-іонні батареї високої ємності.

Перша презентація цього проекту від Naval Group відбулась ще в 2018 році, в рамках тої ж виставки Euronaval, але сам проект лишається поки лише на концептуальній стадії, потенційні покупці можуть побачити зараз лише макет та перелік заявлених характеристик.

Читайте також: Запускати ракету PAC-3 MSE з кораблів - у Lockheed Martin розповіли про важливе випробування
Внутрішня будова підводного човна проекту SMX-31, ілюстративний рендер від H I Sutton

Як тут пояснюють автори профільного ресурсу Opex360, сама по собі виставка Euronaval – це майданчик більше для демонстрації перспективних технологічних напрацювань, аніж готових зразків озброєння, які можуть цікавити військових різних країн тут і зараз.

Тому французька Naval Group саме тут і демонструє свій проект SMX-31, котрий в свою чергу "виріс" із доволі практичної речі – перепроектування атомних субмарин проекту Barracuda на неатомну дизель-електричну версію під експортні замовлення.

Коли інженери NavalGroup брались накреслювати проект SMX-13, то ставили собі на меті накреслити підводний корабель з максимальним рівнем малошумності. Під це завдання було обрано не тільки силову установку – лише електричні двигуни з літій-іонними батареями, із водометами-підрулювачами замість традиційного гвинта. Але й також – відповідна форма корпусу "кашалота з майже ідеальною гідродинамікою", на якому взагалі відсутня "класична" рубка.

Виставкова модель субмарини проекту SMX-13, зображення з відкритих джерел

Передбачається, що підводний корабель проекту SMX-13 матиме повне водозаміщення 3000 тон, довжину корпусу 70 метрів та ширину в 13 метрів, та начебто буде адаптований аж під 46 різних видів озброєння, включаючи крилаті та протикорабельні ракети, різні типи морських дронів і роботизованих систем.

Окремо цікаво, що для SMX-13 передбачена можливість "м’яко приземлятись на морське дно" з тим, щоб мати можливість приховано вести збір розвідданих. При цьому деякі акустичні, оптико-електронні та електромагнітні датчики для збору таких даних мають бути безпосередньо інтегровані в обшивку підводного корабля.

Внутрішня будова підводного човна проекту SMX-31, ілюстративний рендер з відкритих джерел

Автори Opex360 окремо акцентують, що французька Naval Group демонструвала свій проект SMX-13 також під час оборонної виставки DSA & NASTEC в столиці Малайзії Куала-Лумпур на початку травня цього року. Також вони вважають, що проект SMX-13 насправді ідеально адаптований під умови війни на морі майбутнього, тому такий проект підводного човна ще зможе знайти своїх покупців.

Раніше Defense Express розповідав про те, що Китай працює над створенням найменшої атомної субмарини, і навіщо це Пекіну.

Читайте також: У США відпрацьовують розмінування за допомогою аналогів FPV-дронів - БПЛА саперів-камікадзе (відео)