xcounter
#

Чому російський РЕБ "Чистюля" з AliExpress це не так кумедно, як хотілось

27335
Чому російський РЕБ "Чистюля" з AliExpress це не так кумедно, як хотілось

За спробою видати комплекс РЕБ "Чистюля" за власну розробку у РФ можуть критися зовсім інші речі

Мережею доволі швидко рознеслось розкриття російського портативного РЕБ під назвою "Чистюля", який з традиційними епітетами про аналоговнєтность, був показаний холдингом "Росэлектроника", що входить до "Ростеху", як власна розробка.

Станція виконана у 8-кг кейсі та призначена для пригнічення, як заявлено, "каналів управління та навігації літальних апаратів, а також блокує передачу фото та відео з дронів на дальності до 1 км". А поява першого та єдиного фото дозволила у "Чистюлі" легко впізнали китайське коріння.

Читайте також: Ціна на ПТРК Spike добре пояснює чому він бестселер, хоч все одно поки недоступний для ЗСУ
РЕБ
РЕБ "Чистюля"

Бо аналогічна продукція, в аналогічному формфакторі та з тими самими елементами, вільно продається на AliExpress.

китайський реб антидрон

Більше того, вона навіть продається у самому РФ під різними назвами: "Антидрон Дрон-180", "Антидрон "Гарпия 1000" тощо.

Антидрон Гарпия 1000

Візуальна різниця між обома виробами мінімальна, а криво написане від руки "пульт ДУ" взагалі не викликає значних сумнівів, хоча й говорить про додавання виносного пульту керування. Але те, що в основі "Чистюли" китайські "ноунеймові" пристрої, у назві яких зазвичай фігурує лише назва продавця QBYteco, або Vodasafe DJ65 не виникає жодних сумнівів.

В цій ситуації важливо те, що у РФ якраз заявили, що це їх розробка і виробництво. Тобто мова йде про аналогічний крок, який був здійснений відносно іранських Shahed-136 на які наносять назву "Герань-2".

Й мінімальна переробки, збирання з готових китайських комплектів, або просто наклеювання лейбли "зроблено у РФ" - означає збільшення засобів "окопного РЕБ" у ворога. Навіть враховуючи те, що ціна "власного російського" виробу буде у кілька разів вища за китайський оригінал, з поправкою на російську корупцію.

І попри відносно невражаючі характеристики, цей та інший аналогічний легкий комплекс РЕБ дійсно може давити супутникову навігацію та ставити перешкоди на канали управління та передачі дронів, які працюють на смугах Wi-Fi.

Читайте також: Бельгійці покажуть цікавий Leopard 1A5 з безпілотною баштою, але чи треба для ЗСУ