xcounter
#

Чехія вийшла на випробування новітньої САУ Morana, яку вперше показали 2 роки назад

19242
Виставкова презентація САУ Morana влітку 2022 року, фото – MilitaryImages.Net
Виставкова презентація САУ Morana влітку 2022 року, фото – MilitaryImages.Net

Чим особлива ця артустановка, і за який час може стартувати її серійне виробництво

Науково-дослідницький відділ Воєнно-технічного інституту Сухопутних військ Чехії певний час назад провів перші полігонні випробування прототипу самохідної артустановки Morana калібру 155-мм від приватної компанії Excalibur Army.

Випробування відбувались на полігоні, на якому зазвичай тестують продукцію державних підприємств ОПК, однак свої розробки там можуть випробовувати й приватні компанії. На цьому етапі відбувалась перевірка ходових якостей шасі САУ Morena, розповідає польський портал Defence24.

Читайте також: Rheinmetall в Іспанії робитиме таємничі ракети до 300 км під аналог HIMARS
Виставкова презентація САУ Morana влітку 2022 року, фото – MilitaryImages.Net

Якщо детальніше, то на цьому етапі відбувалась перевірка, як шасі "Морани" може долати перешкоди висотою 20 см, 40 см, 60 см, 80 см, 100 та 120 см. На цьому полігоні також є можливості для перевірки, як шасі може долати рви шириною від 50 до 300 см.

На даному етапі передбачається, що САУ Morana може піти в серійне виробництво за 3 роки (якщо не буде факторів, які зсуватимуть строки "право").

Нагадаємо, що перша презентація новітньої чеської САУ Morana відбулась ще у червні 2022 року, під час виставки Eurosatory 2022. Платформою для цієї САУ виступає шасі броньоване шасі Tatra T815, базою для розробки стала САУ Dita, по якій нещодавно був укладений перший контракт на поставку дев’яти одиниць для ЗСУ.

Виставкова презентація САУ Morana влітку 2022 року, фото – MilitaryImages.Net

На той момент заявлялись наступні характеристики по САУ Morana. Довжина ствола складає 52 калібри, дальність стрільби – до 41 км, темп ведення – аналогічно до САУ Dita, 6 пострілів/хв у першу хвилину та 5 пострілів/хв в другу хвилину, возимий боєзапас – 45 снарядів, заряджання автоматичне.

Компоновка САУ – дещо нестандартна: кабіна для екіпажу в 3 особи – в передній частині корпусу, силова установка – посередині корпусу, башта – в кормовій частині. Сама башта повністю автоматизована та може встановлюватись як на колісне, так і на гусеничне шасі.

Рендер від Excalibur Army, що зображає новітню САУ Morana
Читайте також: Відео з виробництвом Shahed-ів у РФ: масштаби значні, але проблем немає лише з корпусами