Міністерство оборони РФ замовило розробку бронеавтомобілей легкої категорії, які мають вже у наступному році вийти на випробування. Роботи з проведення дослідно конструкторських робіт з шифром "Стрела" буде проводити російська "Военно-промышленная компания".
Ці машини "виступають" у тому ж самому класі, що і бронеавтомобілі "Тигр", який у армії РФ намагаються замінити вже далеко не вперше.
Читайте також: В Сухопутних військах ЗСУ докладно розповіли про те, які зразки озброєння збираються закупати в найближчі роки
Під шифром "Стрела" йде розробка одразу чотирьох машин: дві броньовані версії, захищена амфібійна машина та неброньований автомобіль. Водночас дві, як підкреслює російське підприємство, вже створені. Це бронеавтомобіль "Стрела" та захищений автомобіль амфібія.
![Бронеавтомобіль](/media/contentimages/9ee5fd877cc75126.jpg)
Зазначається, що базова модель сімейства "Стрела" має повну масу до 4,9 т, захищена від вогню бронебійних куль 7,62x39 та має протимінний захист від підриву фугасного 6 кг заряду (аналог STANAG 2 lvl). Максимальна швидкість до 155 км/год. Зазначається, що мала маса машини дозволить її транспортувати за допомогою вертольотів типу Ми-8.
![Стрела Тигр бронеавтомобіль](/media/contentimages/8245fd877faaef3b.jpg)
Цікаво, що розробка нового російського бронеавтомобіля ставить під питання майбутнє широко розрекламованого "Тигру". Ця машина активно постачається до армії РФ з 2005 року та стала базовим шасі для цілого ряду озброєння, включно із протитанковим комплексом "Корнет" та бойовими модулями.
Можливості російського "Тигру": бронювання на рівні STANAG 3 lvl, маса - 8 тонн, максимальна швидкість до 125 км/год.
![Тигр 30-мм](/media/contentimages/dfa5fd930f87b3d7.jpg)
Цю машину вже не вперше намагаються замінити. Першу спробу було зроблено ще у 2012 році на бронеавтомобіль "Волк", а у 2014 році на італійські Iveco LMV-M65 з локалізацію їх виробництва під назвою "Рысь".
Водночас сам "Тигр" намагаються постійно модернізувати, зокрема за час експлуатації в машину внесли понад 700 змін.
![Тигр Сирія](/media/contentimages/8785fd879554e1cf.jpg)
Ситуацію з бажанням замінити "Тигр" досі офіційно не аргументують. Проте у деяких російських ЗМІ це рішення обережно пояснюють малою прохідністю машини, завищеними "на папері" показниками бронювання, малою потужністю двигуна, загальною низькою якістю збирання машини, а також ненадійністю окремих вузлів та агрегатів
Реальні можливості "Тигру" також цілком демонструє відео 2014 року під час окупації Криму, коли російська бронемашина не змогла здолати бордюр.
Читайте також: "Практика" відправила ЗСУ чергову партію ББМ "Козак-2" (фото)