xcounter
#

Зброя параду: що побачать українці на День Незалежності

Допарадні миттєвості
Допарадні миттєвості
8540

Які саме зразки техніки та озброєння пройдуть Хрещатиком у складі механізованої колони на День Незалежності України? Виїзна редакція Defense Express побувала на одній з чергових репетицій до військового параду.

Як попередньо заявлялось, особливістю військового параду з нагоди 30-ї річниці Дня Незалежності України буде залучення значної кількості новітніх зразків озброєння та техніки. Зведена механізована колона буде нараховувати 24 парадні розрахунки. Загалом близько 300 одиниць техніки та понад тисячу силовиків.

ЗРК С-300ПС
ЗРК С-300ПС: поки найпотужніший комплекс у складі ППО країни

У параді візьмуть участь підрозділи Сухопутних військ ЗСУ, морської піхоти ВМСУ, зенітно-ракетних військ Повітряних сил, ССО, ДШВ та НГУ.

Читайте також: Битва за оновленний Т-64 як танк перехідного періоду: чи побачимо його на параді

Підготовка до параду починає набувати динаміки і фарб, і це, власне, дещо сплутало наші грандіозні очікування від відвідин одного з чергових тренувань механізованої колони, яка має пройти Хрещатиком.

БМП-1
Спека - головний ворог на тренуваннях до параду

Скажемо одразу - ми попали на аеродром "Півці" під Черніговом, де готуються парадні розрахунки, у не найкращий для себе час. І справа зовсім не у безжальній спеці.

Тренування проходили, але не всі зразки у наш день перебування були включені до парадного проходження. Частину техніки перефарбовували - бо запроваджено новий стандарт камуфляжу для тих же танків, БТР та бронеатомобілів.

БТР-4
Військова техніка української армії отримала нову схему маскувального фарбування. Цей БТР-4, як нам сказали, "вже правильний"

А найбільш очікувані зразки - комплекси "Нептун", "Вільха", "Сапсан", той же танк "Оплот" та ремоторизований і модернізований Т-64БМ2 - ще перебувають на майданчиках підриємств. І мають долучитись до тренувань, як нам пояснили, вже на подальших етапах. Тоді, коли уся ці залізна армада з під Чернігова перебазується на летовище підприємства Антонов, у Київ.

БТР-4
БТР-4 у повному комплекті: лінійні, медичні та евакуаційні. Вони братимуть учать у параді у складі різних "коробок"

Тож у Півцях ми побачили лише частину бронетехніки, комплексів ППО, артилерії, РСЗВ, автомобільної техніки, які прямуватимуть Хрещатиком.

Загалом передбачається, що у парадному проходженні зразки техніки та озброєння візьмуть у певному порядку. Він, як очікується, буде таким.

Oncilla
На чолі механізованої колони будуть тактичні колісні бойові машини

- тактичні колісні бойові машини Oncilla та "Дозор";

- "коробочка" лінійних БТР-4Е з БТР-4К;

- "коробочка" БТР-3ДА;

СБА
СБА "Козак-2"

- дві "коробочки" спеціалізованих броньованих автомобілей "Козак-2" та "Козак-2М1";

- потім пройдуть мобільні мінометні комплекси ММК "Барс-8".

ММК
ММК "Барс-8"

Далі - бронетанковий та протитанковий акцент. Це "коробочка" БМП-1 з новим модулем, інтрига щодо його деталей поки зберігається. Так само ця інтрига стосується формату участі і нового "Оплоту" та Т-64БМ2, які у форматі єдиної коробки мають йти за оновленими БМП.

Далі після ремоторизованих Т-64БМ2 - десять танків Т-64БВ з усіма нововведеннями, здійсненими у ході капітального ремонту.

Т-64БВ
Т-64БВ, черговий парадно-тренувальний прогін

За танками мають пройти дві "коробочки" спеціалізованих броньованих автомобілей "Новатор" та "Варта". "Новатор" - з ПТРК "Стугна", "Варта" - з ПТРК Javelin.

За ними - ствольна буксирована артилерія. Це дві "коробчки" 2А36 "Гіацинт" та 152-мм гаубиці 2А65 "Мста-Б" у парах з вантажівками КрАЗ-6322.

2А36
2А36 "Гіацинт" та КрАЗ-6322.

За ними - найцікавіший блок. Це зразки модернізованих та нових систем РСЗВ: "Верба", "Вільха". Включно з основною штатною реактивною силою - РСЗВ "Смерч".

РСЗВ
РСЗВ "Смерч".

Потім - ОТРК "Сапсан".

ПУ ОТРК
ПУ ОТРК "Сапсан"

Потім - найбільш очікувана прем'єра параду. Це сім машин зі складу першого дивізіону протикорабельного берегового комплексу РК-360МЦ "Нептун", котрий виготовляється на потреби ВМСУ. Всі - на базі Tatra.

Нептун
До складу комплексу "Нептун" входить самохідна пускова установка УСПУ-360 (раніше - на шасі КрАЗ-7634НЕ 8х8), мобільний командний пункт РКП-360 (раніше - на шасі КрАЗ-63221), транспортно-заряджальна машина ТЗМ-360 і транспортна машина ТМ-360 (раніше на КрАЗ-63221)

За "Нептуном" Хрещатиком пройдуть декілька "коробок", сформованих з ЗРК ПС ЗСУ. Це, зокрема, ЗРК "Тор", "Бук" та С-300ПС.

ЗРК Бук-М1
ЗРК Бук-М1

За протиповітряним блоком - безпілотно-повітряний. На автомобільних платформах проїдуть безпілотні авіаційні комплекси вітчизняної розробки, які нині активно використовуються Збройними силами України.

Це, зокрема, "Фурія", "Лелека-100" та PD-2. Буде і "турецький варяг" - розвідувально-ударний БпЛА Bayraktar TB2. Нині цей БпЛА несе службу у складі підрозділів ПС України, а нещодавно перший комплекс надійшов на озброєння ВМСУ.

Bayraktar TB2
Bayraktar TB2 ВМСУ несе зображення морської хижої птиці

Щонайменше, два апарати Bayraktar TB2 на трейлерах проїдуть по Хрещатку.

Далі - блок роботизованих платформ. Тут також інтрига поки зберігається - щодо зразків та формату подачі. За ними - вітчизняні та імпортні системи радіотехнічної розвідки та придушення, які використовуються у ЗС України.

Повнопривідні військові автомобілі з додатковим бронюванням HMMWV, позаду них - система TCI на базі позашляховиків Toyota Land Cruiser

Це, зокрема,система РЕБ "Буковель" та малогабаритна система радіоелектронної розвідки компанії TCI (США).

TCI на базі Toyota Land Cruiser
Cистема TCI на базі позашляховиків Toyota Land Cruiser

Вперше також буде показано низку нових командних та командно-штабних машин у прив'язці до мобільних пунктів супутникового зв'язку.

Ще два окремих "коробочних" блоки - нові серійні зразки, призначені для рятування та медичної допомоги бійцям на полі бою, і, власне, для "рятування" самої техніки та озброєння. Це санітарні та медичні машини для різних ешелонів, а також ремонтно-евакуаційна техніка.

Проїзд "медичного" блоку

Cлід додати, що, окрім парадного проходження механізованої колони, на День Незалежності буде розгорнута і статична експозиція з новими зразками озброєння та техніки.

Читайте також: 300 одиниць техніки та понад тисячу військових: почались тренування до військового параду (відео)