xcounter
#

У РФ почали тотально бронювати "Контактом" Т-90М "Прорыв" так, що "мангала" вже не видно

38429
У РФ почали тотально бронювати "Контактом" Т-90М "Прорыв" так, що "мангала" вже не видно

Т-90М "Прорыв" у РФ перетворили на справжній "бутерброд" з шарів динамічного захисту, включно зі встановленням "Контакту" навіть на люки

Під час виробництва танку Т-90М "Прорыв" у РФ почали штатно встановлювати додатковий динамічний захист за новою вкрай щільною схемою. Настільки щільно, що блоки "Контакту" встановлюються навіть на люки екіпажу.

Вже є декілька фото з такими машинами, які були зняті у різний час, але вони заброньованими по однаковому принципу, тому скоріш за все мова йде про серійне рішення. Напрям якого - ще більше посилити захист машини у верхній полусфері проти скидів та FPV-дронів.

Читайте також: Оголошені наслідки підриву у критично важливому для РФ Сєвєромуйському тунелі БАМ
Т-90М Прорыв новий захист

Через це за цим захистом вже майже не видно самого "мангала", який став лише платформою для кріплення блоків ДЗ. При цьому розміщення блоків дуже щільне, й увагу привертає навіть встановлення їх на люки башти, які додатково прикриваються відкидними екранами з сітки-рабиці.

Т-90М Прорыв новий захист

Щільність розміщення контейнерів на Т-90М також чудово демонструє наступне фото:

Т-90М Прорыв новий захист

При цьому якщо раніше "мангал" був піднятий і його задачею було знищення кумулятивної воронки боєприпасу чи викликати її передчасну детонацію, для чого конструкція підіймалась над баштою, то тепер він навпаки монтується максимально низько.

Т-90М Прорыв новий захист

Блоки динамічного захисту також розміщені й по боках цієї конструкції, прикриваючи простір між баштою та "мангалом-платформою". На фото нижче також можливо побачити пробиття машини між "мішками" з ДЗ - ще одним штатним комплектом додаткового динамічного захисту.

Т-90М Прорыв новий захист

Ще один новий елемент захисту - відкидна конструкція з сіткою-рабицею над моторно-трансмісійним відділом.

Т-90М Прорыв новий захист

Також треба зазначити, що нікуди з Т-90М "Прорыв" не подівся й штатний динамічний захист "Реликт", й фактично мова йде про "бутерброд" з динамічного захисту.

Т-90М Прорыв

Але попри дійсно значне посилення бронювання ворогом своїх машин необхідно пам'ятати, що вага кожного контейнера "Контакт-1" з двома елементами 4С20 складає 5,3 кг без кріплень. Тобто такий додатковий шар точно не позитивно впливає, ані на рухомість самого й так переобтяженого Т-90М, ані на механізми повороту башти.

Також треба враховувати, що ДЗ найбільш він ефективний у випадку розміщення під кутом. Ефективність "Контакту" при куті зустрічі кумулятивного струменя у межах 30-40 градусів до горизонталі становить 400-450 мм умовної броні, але при 90 градусах вона падає до 100-200 мм.

Читайте також: З’явилися нові невтішні прогнози, коли все ж таки Україна отримає гібрид ракети та бомби для HIMARS