xcounter
#

"Шахеодобійка" MSI-DS Terrahawk Paladin від Великої Британії для України - що це за система

18681
"Шахеодобійка" MSI-DS Terrahawk Paladin від Великої Британії для України - що це за система

MSI-DS Terrahawk Paladin була вперше представлена лише рік тому та є вкрай ефективною відповіддю на питання, чим дешево збивати Shahed-и

Велика Британія у межах нового пакету військової допомоги на 100 млн фунтів (близько 123 млн доларів), які виділяються з Міжнародного фонду України (IFU) передає до України додаткове озброєння та засоби протиповітряної оборони. У переліку - засоби для розмінування, запасні частини для ремонту переданого озброєння та засоби захисту критичної інфраструктури.

А єдиний названий конкретний зразок озброєння - комплекс MSI-DS Terrahawk Paladin від британської MSI. Неоголошена кількість таких систем, разом з іншими неназваними засобами ППО, була замовлена у межах контракту на 70 млн фунтів (близько 86 млн доларів).

Читайте також: У HIMERA створили модем, щоб оператори дронів були "невидимими" для ворожих засобів розвідки
MSI-DS Terrahawk Paladin

Сама система MSI-DS Terrahawk Paladin була публічно продемонстрована лише у вересні 2022 року, а в оновленій версії у вересні 2023 року. Вона являє собою вже класичним рішенням боротьби з дронами, коли автоматична гармата об'єднується з цифровою системою управління вогнем, а також РЛС, яка відповідає за виявлення цілей у будь-яких умовах.

MSI-DS Terrahawk Paladin

Певною відмінністю комплексу є те, що він виконаний у вигляді платформи, яка може перевозитись на вантажівці, або встановлюватись стаціонарно.

MSI-DS Terrahawk Paladin

У вигляді засобу знищення цілей використовується 30-мм Mk44 Busmaster II, яка може використовувати боєприпаси із програмованим підривом. Розробники декларують, що у випадку їх використання дальність знищення повітряної цілі до 2 км з 600-800 метрів.

MSI-DS Terrahawk Paladin

За точність вогню відповідає оптико-прицільна станція SATOS власної розробки компанії MSI, яка має тепловізор та лазерний далекомір. Система управління вогнем підтримує автосупроводження цілі. Радіолокаційна компонентна MSI-DS Terrahawk Paladin включає чотири РЛС з АФАР, що дозволяє вести одночасний огляд на 360 градусів.

MSI-DS Terrahawk Paladin

Керування системою здійснюється з виносних пультів, при цьому на фото демонструється можливість керування комплексом лише двома особами, один з яких відповідає за огляд цілей, другий - за їх знищення.

Також MSI-DS Terrahawk Paladin включає можливість інтеграції додаткових засобів знищення, наприклад, ракет із напівактивним лазерним наведенням типу APKWS.

Таким чином ця система, особливо у поєднання із програмованими боєприпасами, є доволі ефективною відповіддю на питання економічного знищення таких загроз, як літако-снаряди Shahed-136.

Читайте також: Коли насправді прибуде ще один Patriot від Німеччини та скільки IRIS-T вже отримано