xcounter
#

Що в середині Phoenix Ghost та чи сильно американський дрон відрізняється від російських

841
Що в середині Phoenix Ghost та чи сильно американський дрон відрізняється від російських

Україна використовує Phoenix Ghost ще з 2022 року, але дрони Disruptor, Dagger та Dominator в AEVEX Aerospace зробили публічними лише нещодавно

Колись максимально втаємничені дрони Phoenix Ghost, про які говорили з 2022 року, були розсекречені та публічно продемонстровані у жовтні цього року. І це дозволило гарантовано зв'язати зображення уламків неідентифікованих БПЛА саме з виробами від американської компанії AEVEX Aerospace.

А враховуючи те, що ці дрони активно використовуються, а у російських джерелах доволі вагома кількість фото та відео з оглядом їх уламків, стало можливо оцінити "начинку" Phoenix Ghost. Це зробив оглядач DanielR, який виклав результат своїх досліджень:

Читайте також: Серед європейських країн НАТО балістичні ракети на 300+ км має тільки Туреччина, і це проблема

Для огляду він взяв дрон Disruptor, який вже був продемонстрований на виставці AUSA, а його характеристики були розкриті виробником. І мова йде про дрон з розмахом крила 4,8 метра, злітною вагою до 84 кг при запуску з катапульти, часом у повітрі до 4,5 годин, дальністю польоту до 600 км та бойовою частиною 22,5 кг. Але за рахунок використання іншого більш економічного двигуна можливо досягти часу у польоті до 11,6 години та 1300 км, а при запуску із ракетним прискорювачем збільшити злітну вагу до 93 кг.

Phoenix Ghost Disruptor AEVEX Aerospace

Фюзеляж дрона - циліндр з карбону з алюмінієвими силовими елементами, аеродинамічні поверхні мають пінопластове наповнення та дерев'яні нервюри. Оглядач відмічає, що у деяких впавших дронах вцілив гвинт, що означає лише те, що у момент контракту із ґрунтом двигун вже не працював.

Phoenix Ghost Disruptor AEVEX Aerospace

На корпусі Disruptor поряд з антеною GPS розміщені порти для програмування дрона, а також, скоріш за все, запобіжник бойової частини.

Phoenix Ghost Disruptor AEVEX Aerospace

Щодо системи навігації, то використовується GPS-приймач Novatel 719 з активною антеною Antcom.

Phoenix Ghost Disruptor AEVEX Aerospace плата електроніка навігація

За управління дроном відповідає плата на основі CubePilot Cube Orange+, яка є стандартним рішення для багатьох БПЛА такого рівня.

Phoenix Ghost Disruptor AEVEX Aerospace плата електроніка

Disruptor може оснащуватись засобами зв'язку, бо контролер польоту може використовувати радіомодем з конектором RFD900, або модуль супутникового з конектором WIZ750SR. Але, аналіз фото з російських джерел говорить про те, що дрони від AEVEX Aerospace використовують саме радіомодеми.

Phoenix Ghost Disruptor AEVEX Aerospace плата електроніка

Дрон оснащений двигуном внутрішнього згорання Desert Aircraft DA-150, який має робочий об'єм 150 см³ потужністю 16,5 к.с.за при вазі 3,7 кг. При цьому використовується його комерційна версія, з меншою обробкою корпусу, що збільшує вагу, але робить його дешевшим ніж доступний у звичайних магазинах варіант для авіамоделізму.

Phoenix Ghost Disruptor AEVEX Aerospace двигун

Тобто мова йде про широке використання цивільних компонентів, які вільно доступні на комерційному ринку. Звісно за виключенням бойової частини. У оригінальному огляді вона не продемонстрована, тому з боку Defense Express додамо, що за наявним фото з російських джерел у Disruptor використовується осколково-фугасна бойова частина.

Phoenix Ghost Disruptor AEVEX Aerospace бойова частина

Аналогічні рішення AEVEX Aerospace використовує і у своїх інших дронах - Dagger, який значно менший за розмірами - 2,6 метра розмаху крила, максимальна злітна вага 16 кг, з них 3,6 кг бойової частини, час у повітрі 80 хвилин, дальність 190 км.

Dagger AEVEX Aerospace Phoenix Ghost
Dagger AEVEX Aerospace

А також у більш потужному Dominator зі злітною вагою близько 100 кг, часом у повітрі від 4,6 до 11,7 години та дальністю від 500 до 1200 км, залежно від двигуна.

Dominator  AEVEX Aerospace Phoenix Ghost
Dominator AEVEX Aerospace
Читайте також: Свої С-300, "Тор" та "Оса" Греція дасть Вірменії замість України, розкрито мотиви такого рішення