xcounter
#

Повітряні Сили показали "хитрість", яка робить наші Су-27 невразливими для рашистів

77380
Повітряні Сили показали "хитрість", яка робить наші Су-27 невразливими для рашистів

Методика часів "Холодної війни" стала в нагоді авіації ЗСУ в 2022 році

Прес-служба 831-ої бригади тактичної авіації Повітряних Сил України вперше за 5 місяців війни виступила в жанрі "фотогалерея", що розповідає про будні бойової роботи наших оборонців неба. Супровідний допис все рівно малоінформативний – "На світлинах - будні миргородських авіаторів. Продовжуємо боронити та відвойовувати Україну".

Тому там краще одразу вглядатись у світлини. Тим більш, нас там чекає невеликий "сюприз" - схоже, миргородські авіатори вирішили натякнути, що іноді як злітно-посадкові майданчики для наших Су-27 використовуються спеціально підготовлені ділянки звичайних автотрас.

Читайте також: У ЗСУ знайшли шляхи для доопрацювання аеродромів під F-16: у чому може бути проблема
Прожектори, що служать для забезпечення польотів Су-27, фото – прес-служба 831-ої бригади, дата публікації – 3 серпня 2022 року
Для початку – можемо побачити, що для забезпечення польотів конкретно в цьому епізоді миргородські авіатори використали три автомобілі з прожекторами. Які, як правило, не використовуються, якщо польоти відбуваються зі "штатних" злітно-посадкових смуг.
Також в кадрі можемо побачити припарковані обабіч імпровізованої злітно-посадкової смуги позашляховик та автобус. Якби справа відбувалась на "штатному" аеродромі, ставити так автотранспорт ніхто б не став.
Автотехніка обабіч імпровізованої злітно-посадкової смуги для польотів винищувачів Су-27, фото – прес-служба 831-ої бригади, дата публікації – 3 серпня 2022 року

Звісно, якщо продовжувати вглядатись у фото, то можна побудувати й іншу гіпотезу – що справа відбувається насправді на одному із цивільних летовищ, котре до війни не перебувало в регулярній експлуатації. На це може вказувати наприклад розмітка для стоянки автотехніки. Тим більш, що на фото техніки 831-ої бригади виконують зокрема підвіску ракет типів Р-27 та Р-73 під крила Су-27. А для проведення таких робіт може знадобитись значно ширший майданчик, аніж ділянка траси.

Підготовка до польотів Су-27 з імпровізованої злітно-посадкової смуги, фото – прес-служба 831-ої бригади, дата публікації – 3 серпня 2022 року
Втім, якщо і далі гортати, то можна знайти достатньо аргументів, щоб заперечити – це все таки автотраса, а не цивільне летовище. Бодай тому, що обабіч цивільних аеропортів зазвичай не сіють соняшники. І в Україні нема жодного летовища, злітна смуга якого впиралась би прямо в ліс.
Але у всякому випадку, так нам Повітряні Сили демонструють один із своїх найважливих козирів у нинішній війні проти РФ – уміння використовувати будь-яку інфраструктуру, щоб берегти свої літаки та ефективно знищувати рашистів у небі над Україною.
Зліт Су-27 з імпровізованої злітно-посадкової смуги, фото – прес-служба 831-ої бригади, дата публікації – 3 серпня 2022 року
Читайте також: Чи допоможуть A-10 Україні й, чи варто взагалі на нього розраховувати ЗСУ