xcounter
#

"Панцирі", "Тори", "Буки" та "Тунгуски": з початку вторгнення в Україну РФ втратила близько 20 комплексів ППО (фото)

8969
"Панцирі", "Тори", "Буки" та "Тунгуски": з початку вторгнення в Україну РФ  втратила близько 20 комплексів ППО (фото)

Деякі з цих машин було знищено ударами Bayraktar TB2 ЗСУ або артилерією, а інші – просто кинуті російськими загарбниками з невідомих причин

В мережі з’явився детальний список втраченої (знищеної, захопленої або покинутої) військової техніки армії РФ в Україні, після початку військового вторгнення російських агресорів в нашу країну 24 лютого 2022 року.

"До цього списку входять лише знищені транспортні засоби та обладнання, фото чи відеозасвідчення яких було оприлюднено в останні дні. Тому кількість знищеного обладнання значно перевищує зафіксовану тут", - зазначають творці цієї бази з ресурсу oryxspioenkop.com.

Читайте також: Як завести та угнати покинутий окупантом БТР
Деяку техніку знаходять місцеві мешканці. У разі неможливості евакуації українці її просто підпалюють й знищують

Зокрема, підрахована й показана чисельність та моделі російських комплексів ППО, які втратила армія РФ в Україні станом на 10 день вторгнення.

Деморалізовані окупанти кидають навіть новітні й дорогі зразки своєї техніки, як, наприклад, ці ЗРГК "Панцирь-С1" та ЗРК "Тор-М2"

За даними дослідників, з демонстрацією відповідних фото та відео доказів, втрати ВС РФ загалом становлять 19 одиниць. З них: 7 знищено (здебільше за допомогою розвідувально-ударних безпілотних комплексів Bayraktar TB2), 2 пошкоджено, 5 стали трофеями ЗСУ, а ще 5 покинуті (їх подальша доля поки невідома).

Серед цієї техніки можна побачити ЗРГК 2С6 "Тунгуска" (3 одиниці) та "Панцирь-С1" (2 одиниці), ЗРК 9K35 "Стріла-10" (3 одиниці), 9K33 "Оса" (4 одиниці) та 9К332 "Тор-М2" (2 одиниці), а також пускозаряджальні установки 9А39М1 для ЗРК "Бук-М1-2" (4 одиниць) та одна пускова з цього комплексу.

Деякі з покинутих без пошкоджень зенітно-ракетних установок РФ булі передані ЗСУ. Як, наприклад, дві ЗРК "Оса" з міста Срібне

Варто додати, що за офіційними даними Генерального штабу ЗС України, станом на 2 березня 2022 року повідомлялося про загальну бойову втрату агресором лише 9 засобів ППО. Ймовірно, мова йде про техніку уражену українською авіацію, знищення якої зафіксовано після нанесення повітряних ударів.

Читайте також: Bayraktar TB2 знищів ще один ЗРК "Бук" окупанта: прицільний удар і вся позиція у вогні