xcounter
#

Нарешті та офіційно: F-16 в Україні - що це за дивний пілон та золотий ліхтар

29478
Нарешті та офіційно: F-16 в Україні - що це за дивний пілон та золотий ліхтар

На першому офіційному відео з F-16 в українському небі вже є деякі важливі деталі щодо їх озброєння та можливості

Небо України захищають багатофункціональні винищувачі F-16 Повітряних сил ЗСУ, які саме сьогодні, 4 серпня, святкують своє 20-річчя, і саме до цієї дати було присвячене офіційне повідомлення про це.

На опублікованому Президентом України Володимиром Зеленським відео вперше показана пара цих винищувачів, які є найочікуванішим посиленням наших авіаторів за весь час.

Читайте також: Фатальна незворотність: РФ не може ремонтувати свої субмарини у Чорному морі - їх втрата лише питання часу

І попри те, що відео знято достатньо обережно для того, щоб не розкрити місце перебування машин, які до речі могли тимчасово перемістити на авіабазу, воно все ж таки містить декілька деталей, які одразу викликали додаткову цікавість. Мова йде про специфічний пілон з об'єктивами та дивний колір ліхтаря одного з літаків.

Зокрема головною несподіванкою можливо вважати контейнер ECIPS/CJS від данської Terma та італійського Leonardo, який об'єднує у собі потужну цифрову станцію РЕБ, яка дозволяє ставити завади на РЛС літаків та зенітних ракетних комплексів, а також станцію фіксації загрози про ракетну атаку за рахунок, в тому числі, виявлення самих ракет, які наближаються.

ECIPS/CJS
ECIPS/CJS на українському F-16

При цьому зберігається можливість підвіски до цього контейнера озброєння, тобто кріплення для зброї не втрачається і під ECIPS/CJS можливо підвісити озброєння. Сам контейнер є новою розробкою та станом на 2021 рік проходив випробування.

Такі пілони встановлювались на данські літаки, за непідтвердженою інформацію, також на бельгійські, нідерландські та норвезькі F-16. Тобто всі винищувачі, на які можливо розраховувати могли отримати такі контейнери.

ECIPS/CJS на данському F-16
ECIPS/CJS на данському F-16

Також можливо зазначити, що на відео винищувачі озброєнні двома типами ракет "повітря-повітря" - AIM-9 для знищення цілей у ближній зоні та AIM-120, яка відповідає за середню та більшу дальність.

Також під крилами два стандартні додаткові паливні баки на 370 галонів (1564 літрів).

F-16 україна ракети

Водночас на двох F-16, які стояли на під час вручення нагород під центральним пілоном - ще один вид підвісного бака - на 300 галонів (1135 літрів).

F-16 україна

Також увагу може привернути незвичний золотий колір ліхтаря кабіни. Справа в тому, що у його покритті дійсно використовується золото і це дозволяє зменшити радіолокаційну помітність F-16.

F-16 україна
Читайте також: З якої відстані до "нуля" українські Су-24 здійснюють пуск крилатих ракет Storm Shadow/SCALP