xcounter
#

Leonardo показав випробування свого конвертоплана AW609 з авіаносця ВМС Італії

2441
Leonardo показав випробування свого конвертоплана AW609 з авіаносця ВМС Італії

AW609 - конвертоплан у створенні якого не обійшлось без творців V-22 Osprey, й він наближається до завершення всіх льотних випробувань

Італійський оборонний конгломерат Leonardo показав доволі незвичні випробування свого конвертоплана AW609, який днями здійснив зліт та посадку з італійського авіаносця Cavour, який є флагманом італійського флоту. При цьому випробування проходила машина, яка має конфігурацію серійного зразка.

Самі по собі випробування з італійського авіаносця доволі цікаві тим, що AW609 взагалі не позиціонується, як військова машина, а створюється, як перший цивільних конвертоплан. Більше того, він є першим конвертопланом, який отримав цивільну сертифікацію. Саме тому, за AW609 тепер закріплено звання першого цивільного літального апарату такого типу, який здійснив посадку на авіаносець.

Читайте також: Хто хоче зробити ракету проти дронів, яка буде в рази дешевша навіть за APKWS

Під час випробувань конвертоплан здійснив цілий ряд успішних заходів, посадок та злетів у понад 15 різних умовах, включно з напрямку вітру та методом заходу та злету, сповіщає Leonardo.

AW609

А самі випробування з італійського флагмана Cavour, пов'язані з тим, що AW609 позиціонується, як машина, яка призначена для забезпечення бурових платформ, пошуково-рятувальних операцій, а також, як приватний VIP-конвертоплан.

AW609

Водночас участь італійських ВМС у випробуваннях AW609 може бути прямим свідченням у їх зацікавленості у конвертоплані. Особливо враховуючи те, що в цілому мова йде про доволі цікавий зразок досі специфічних машин.

AW609

Зокрема AW609 має корисне навантаження до 2,5 тонн, або можливість перевезення до 9 пасажирів. Швидкість складає 509 км/год при дальності 1389 км з повним навантаженням та крейсерський швидкості 463 км/год.

Водночас варто зазначити, що розробку AW609 починав взагалі не Leonardo й навіть не Agusta Westland, яка тепер є її частиною. Справа в тому, що ініціатива з розробкою комерційного конвертоплана належить Bell, яка і є розробником єдиної наразі серійної машини цього типу V-22 Osprey, а також майбутньої основної транспортної авіамашини армії США - V-280 Valor. У його розробці був залучений досвід з Bell XV-15, який здійснив свій перший політ ще у 1977 році.

Bell XV-15
Bell XV-15

Спочатку Bell співпрацював у створенні машини з Boeing, але кооперація тривала лише з 1996 по 1998 рік, а місце партнера й зайняла Agusta Westland. І саме з цього часу і реалізується вже спільно-американський проєкт, а перший BA609 здійснив свій політ ще 7 березня 2003 року.

AW609
AW609

Конвертоплан зіткнувся з цілою низькою бюрократичних проблем. Зокрема під AW609 американській FAA (Федеральне авіаційне управління США) прийшлось писати нові правила сертифікації під новий тип цивільних повітряних суден. Не обійшлось і без трагедій, у 2015 році один з двох прототипів розвалився у повітрі під час випробувань на високій швидкості, обидва пілоти загинули.

Але тепер, цілком можливо, що AW609 набере оберти та знайде своє місце у небі. Зрештою, на фоні вибір армії США саме конвертоплану V-280 Valor прямо говорить про перспективність цього типу машин і над їх перевагою над звичайними вертольотами. Хоча варто зазначити, що у ніші швидкісних машин із вертикальним злетом у Європі для AW609 вже є конкурент у вигляді гвинтокрила Racer від Airbus.

Читайте також: У США розписали методи боротьби з російськими КАБами без "срібних куль"
AW609
AW609
AW609
AW609
AW609
AW609