xcounter
#

Як рашисти окопались на Мелітопольському напрямі навколо Токмака та до чого готуються ЗСУ

5510
Як рашисти окопались на Мелітопольському напрямі навколо Токмака та до чого готуються ЗСУ

РФ дійсно бетонує оборону і створює багатоешелоновані лінії протяжністю у десятки кілометрів

Те що рашисти вкрай активно готуються до оборони на всіх напрямах і створюють доволі протяжні та глибокоешелоновані укріплення - не є таємницею.

Зокрема навіть у глибокому тилу, зокрема в окупованому Бердянську аеродром перетворили на укріпрайон пристосований до кругової оборони. А мова йде про позиції у 100 км від поточної лінії фронту. Але аналогічні роботи проводяться й на інших напрямах, зокрема й на Мелітопольському, який є одним з найбільш очікуваних ділянок українського контрнаступу з метою перерізання сухопутного коридору до Криму.

Читайте також: Які крилаті та балістичні ракети має Ізраїль, і чи можна ними знищити завод по виробництву Shahed-136

Defense Express проаналізував публічні знімки із сервісу PlanetScope, які були зроблені 27 січня й доволі свіжі. На них охоплено ділянку у районі Токмака та селищ Харкове та Очеретувате. Вони знаходяться на відстані 20-25 км від поточної лінії фронту.

токмак укріплення рф

Попри доволі низьку розділову здатність знімків, вони дозволяють оцінити розмах укріплень. Зокрема сам Токмак наразі повністю оточений протитанковим ровом.

токмак укріплення рф

Це доволі простий вид фортифікаційної загороди, який виритий спеціальною інженерною технікою. Деякі його елементи проходять у безпосередній близько до старих укріплень. З огляду на попередні супутникові знімки його почали створювати у грудні й наразі він завершений.

токмак укріплення рф

Далі на північний схід між населеними пунктами Харкове та Очеретувате розташована значно потужніша суцільна лінія укріплень. Вона складається з трьох окремих елементів - спочатку протитанковий рів, потім протитанкові надовби із "пірамідками Вагнера", за ними окопи для живої сили. Її загальна довжина близько 10 км.

токамак укріплення рф харкове Очеретувате

Водночас саме Очеретувате також підготовлено до оборони шляхом суцільного оточення протитанковим ровом та протитанковими надовбами. Перед самим населеним пунктом на північний схід помічена ще одна лінія укріплень.

токамак укріплення рф Очеретувате

Таким чином загальна картина лише у цьому районі виглядає наступним чином, жовтим помічені лінії протитанкових ровів, синім - протитанкові надовби, червоним - окопи та траншеї.

токамак укріплення рф

Зазначимо, що це лише приблизні дані стосовно окремого району на основі публічних супутникових знімків. Але навіть такі супутникові знімки цілком демонструють, що армія РФ серйозно готується до українського контрнаступу.

Й звісно у ЗСУ є значно кращі методи розвідки, які дозволяють бачити все детальніше та чіткіше. І звісно цілком розуміють всі особливості та складності прориву такої оборони та проводять відповідну підготовку.

Читайте також: Росіяни могли поставити на свої крилаті ракети Х-101 пристрої для відстрілу "хибних цілей"