xcounter
#

Рашисти готують аеродром в окупованому Бердянську до кругової оборони: три ряди пірамідок та 15 км укріплень

Рашисти готують аеродром в окупованому Бердянську до кругової оборони: три ряди пірамідок та 15 км укріплень
5669

Роботи із перетворення аеродрому на укріпрайон проводяться у пожежному темпі, значну частину робіт здійснено за два тижні

Рашисти продовжують готуватись до оборони й здійснюють це навіть у відносно далекому тилу окупованих територій. Зокрема в аеропорту захопленого Бердянська, який зараз знаходиться ледь не у 100 км від поточної лінії фронту.

Цей закинутий аеродром рашисти вже доволі давно перетворили на власну базу для вертольотів і продовжують його використання. Про це свідчать публічні знімки від Planet Labs, які обробив Defense Express.

Читайте також: ЗСУ відправили в пекло розвідувальну роту, придану до 155-ї бригади, яка вже зазнала низку поразок в Україні

На знімках літовища, які були зроблені 27 січня, помічено 9 літальних апаратів, з яких 8 можливо ідентифікувати як вертольоти, а один (виокремлений зеленим) доволі схожий на БПЛА типу "Форпост". Також на аеродромі помічена й активність наземного персоналу та техніки.

Але під час аналізу знімків була помічена інша вкрай важлива діяльність рашистів - перетворення аеродрому на вузол оборони зі створенням повноцінного периметра укріплень. Загальна картина виглядає наступним чином:

Весь аеродром по 15-км периметру отримав лінії оборони, які складаються з окопів, траншей та окремих позицій, включно з укриттями для техніки. Більше того, перед лінією окопів встановлюються протитанкові надовби - відомі "пірамідки Вагнера".

Для зручності ще раз загальний план, який зібраний зі знімків зроблених 26 та 27 січня. Елементи основної лінії оборони позначені червоним, синім - протитанкові надовби, встановлення яких знаходиться у процесі, жовтим - внутрішній периметр оборони, який був створений раніше.

Варто зазначити, що самі "пірамідки Вагнера" встановлюються у три ряди. Станом на 27 січня приблизно на 30% аеродрому вже було оточено ними.

Також вдалось приблизно встановити строки проведення таких робіт - після 10 січня. Тобто для проведення доволі масштабної частини робіт рашистам знадобилось лише близько двох тижнів.

Самі окопи, з огляду на супутниковий знімок вириті важкою технікою, зокрема екскаваторами, поряд з деякими укріпленнями помічено проведення робіт з облаштування виритих траншей.

Підготовка рашистами оборони аеропорту Бердянська з таким розмахом дійсно цікава темпами проведення робіт, а також вибором цього місця для створення укріпрайону з круговою обороною.

І, скоріш за все, у рашистів значно ширші плани саме на цей об'єкт, ніж просто використовувати його у ролі передової вертолітної бази.

Читайте також: У Польщі розповіли, за якої умови можуть передати F-16: на скільки літаків можна розраховувати