В Казахстані запустили першу чергу виробництва стрілецьких боєприпасів. Реалізацію проекту "Казахстанський патронний завод" здійснює казахстанське підприємство ТОВ "Steel Manufacturing", яке входить до складу АТ "Національна Компанія "Казахстан інжиніринг".
За інформацією інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, активну участь в створенні патронного виробництва в Казахстані брали фахівці українсько-британської інжинірингової компанії Stiletto. Ця компанія пропонувала свої рішення для створення боєприпасного виробництва також і в Україні.
"Даний проект, реалізований за підтримки Міністерства індустрії та інфраструктурного розвитку, дозволить нам випускати продукцію за стандартами, що використовуються в Казахстані, і країнах ОДКБ, і тим самим виключить залежність Казахстану в імпорті боєприпасів даної номенклатури.
Запуск заводу дозволить повністю покрити потребу в патронах всіх силових відомств Казахстану, а також відкриває новий експортний потенціал. Символічно, що запуск був проведений напередодні свята - Дня Захисника Вітчизни. У планах дооснащення підприємства, з метою розширення можливості виробництва патронів за стандартами НАТО, що дозволить розширити географію поставок. Крім того, проект дає нам можливість формувати вітчизняний кваліфікований персонал і створювати нові робочі місця", - підкреслив Голова Правління "Казахстан інжиніринг" Куаниш Бішімов.
В даний час ведеться робота щодо розроблення та затвердження національних стандартів Республіки Казахстан для здійснення експорту даної продукції.
Відомо, що угода про створення в Казахстані сучасного патронного заводу потужністю 30 млн патронів на рік було укладено на початку 2016 року АТ "Казтехнологіі" (колишнє АТ "Казвзривпром", нині в складі АТ "НК "Казахстан інжиніринг") з канадської компанією Magnum Integrated Technologies (торгова марка Waterbury Farrel).
Включений у склад АТ "Казтехнологіі" ТОВ "Steel Manufacturing" виступає оператором патронного заводу. Спочатку закінчення будівництва заводу в Караганді було заплановано на кінець 2017 року, але в підсумку було вироблено із значним запізненням. При цьому, поки що введена в експлуатацію лінія з виготовлення пістолетних патронів калібру 9х18 мм, а лінія по виробництву патронів калібрів 5,45х39, 7,62х39 і 7,62х54 мм повинна бути введена пізніше. Заявлялося, що особливістю підприємства буде спеціалізація на випуску патронів з латунної гільзою.
Читайте також: Чому так важко зробити артилерійський 155 мм боєприпас