Українські виробники постачають до Сил оборони значну кількість броньованих колісних машин, які виконують широкий спектр логістичних та навіть бойових завдань.
Аналіз практики застосування броньованої техніки, оцінка ефективності тих чи інших конструктивних рішень в умовах війни є невід'ємною складовою для удосконалення існуючих та створення нових зразків бронетехники. Це, власне, і доводить своєю діяльністю "УКР АРМО ТЕХ". Протягом минулого року компанія поставила Силам оборони України сотні броньовиків GYURZA-01. Зараз ці броньовані колісні повнопривідні машини 4х4 класу МRAP воюють у Збройних силах, Національній гвардії та Державній прикордонній службі.
Читайте також: GYURZA-02: прем'єра нової бойової машини від UKR ARMO TECH на виставці озброєнь IDEX 2025

За загальними вимогами, основне призначення таких колісних бронеавтомобілів – лише доставка піхоти на поле бою до лінії зіткнення. Але через брак бронетехніки як такої, обмежену кількість БМП та бронетранспортерів, фактичний спектр застосування колісних бронемашин набагато ширший – навіть до безпосередньої участі у штурмових діях, що вже не раз відбувалося на різних ділянках фронту.
Там машини "Гюрза" стикался з такими загрозами як вибухові пристрої, міни, ворожі дрони, протитанкові керовані комплекси. Які наслідки та висновки? Їх можна зробити на основі прикладів, про які нам повідомили в компанії "УКР АРМО ТЕХ".
Державна прикордонна служба
105-й прикордонний загін ім. князя Володимира Великого став першим підрозділом ДПС, до якого було поставлено перші серійні броньовики виробництва "УКР АРМО ТЕХ". За час експлуатації машини мали чимало можливостей довести свою надійність.
Один з таких випадків: наряд прикордонників на Донецькому напрямку пересувався по місту саме на "Гюрзі", коли російський FPV-дрон на оптоволокні залетів ззаду під броньовик. Бійці, які перебували всередині, згадують, що від сили вибуху броньований 12-тонник аж підкинуло. Але ніхто не постраждав. Машина не перевернулася. Були пробиті колеса і інші пошкодження. Тим не менше, авто на пробитих шинах доїхало до бази – вставками RUN-FLAT комплектуються усі машини.

Наразі пошкоджена вибухом ворожого дрону GYURZA перебуває на ремонтній станції підприємства, де проводяться роботи з її відновлення. Машина через певний час повернеться до прикордонників і надалі виконуватиме свої функції в рамках бойових завдань.
Національна гвардія України
Бійці 18-ої Слов’янської бригади розповіли про інцидент, що стався минулого року також на Донецькому напрямку. Тут ворог з дронів часто "засіває" дороги різними вибуховими елементами, які навіть важко ідентифікувати.
На один з таких наїхала GYURZA-01, у якій було шість бійців та два члени екіпажу – водій і кулеметник. Вибух був потужний, але люди всередині майже не відчули його. Спрацювали і конструкція днища, що розсіює вибухову хвилю, і захист бронекапсули, і конструкція сидінь. Бійці залишили автомобіль, який згодом був евакуйований. Наразі бронемашину ремонтують спеціалісти підприємства. Навіть після серйозних ушкоджень автомобіль буде відновлено, і, маємо надію, машина найближчим часом повернеться на Донеччину.

Військовослужбовці бригади, з огляду на реальну практику, повідомили таке: "Ми використовуємо броньовані машини різних виробників. "Гюрзу" цінуємо за оптимальну вагу, надійний захист бронекапсули, легкість в управлінні. У нас майже щодня стаються випадки, коли у кращому разі мінус колесо, у гіршому – мінус машина. Техніка – це, звичайно, важливо, але головним є збереження життя наших бійців. І "Гюрза" з цим впоралася на "відмінно".
Десантно-штурмові війська ЗСУ
Машини від "УКР АРМО ТЕХ" виконують бойові завдання і на Курському напрямку. Не так давно дві машини, що експлуатує один з підрозділів Десантно-штурмових військ ЗСУ, зазнали бойового пошкодження від FPV-дронів. Одна з машин вже відремонтована та поставлена до військового підрозділу з оновленою захисною обшивкою салону - дрону не вдалося ушкодити капсулу, важливі вузли та агрегати авто.
Друга була уражена суттєвіше: горів салон, пошкоджена ходова частина. Наразі машина перебуває на ремонті. Але головний результат – збережені життя екіпажу. Минулого року на тому ж напрямку було пошкоджено машину GYURZA-01 – влучання кумулятивного заряду через вітрове скло. Було загоряння, і, як і в цьогорічному випадку, життя бійців врятувала система пожежогасіння. Машину було відновлено на потужностях підприємства.

"Ми завжди наголошуємо на тому, що "УКР АРМО ТЕХ" вдосконалює існуючі і розробляє нові моделі машин на базі реального бойового досвіду. Ми бачимо своєю місією збереження життів тих, хто в надскладних умовах боронить Україну. Ми гарантуємо якість і високу функціональність броньованих автомобілів для транспортування підрозділів оборони і виконання бойових завдань" - наголошують у компанії.
Вже найближчим часом наші військові будуть отримувати нову машину GYURZA-02, що створена з урахуванням бойової практики та досвіду експлуатації GYURZA-01. І зараз Міноборони вже провододить кодифікацію GYURZA-02.

Читайте також: Україна буде викуповувати AMPV, які не замовить армія США: це нова версія Bradley, які її можливості