На черговому засідання 29 вересня Уряд підтримав проєкт Закону України "Про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки".
Про це Віце-прем'єр-міністр України - Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський написав на своїй сторінці у Facebook.
Сам текст такої програми підготував Мінстратегпром спільно із Державним космічним агентством та у співпраці з усіма зацікавленими сторонами. Для запуску такої програми в життя потрібно, аби парламент затвердив відповідний законопроект.
Зазначається, що для виконання своєї космічної програми в наступні 5 років Україна планує витратити 40,78 мільярдів гривень, із яких з держбюджету – 15,76 мільярди гривень, за рахунок інших джерел фінансування – 25 мільярди гривень.
Непрямі доходи для національної економіки України від інвестування в космічну галузь України мають скласти мінімум 16 мільярдів гривень, головним чином – у сегментах агромоніторингу та економіки, націнальної безпеки та оборони.
При цьому очільник Мінстратегпрому говорить, що реалізація космічної програми України до 2025 року передбачає реалізацію таких завдань:
- провадження космічної діяльності в інтересах національної безпеки та оборони;
- створення космічних систем спостереження Землі та їх складових;
- впровадження космічних технологій на ринку послуг;
- створення ракетно-космічної техніки;
- фундаментальні та прикладні наукові дослідження у сфері космічної діяльності.
Окремі ЗМІ також наводять перелік проектів, що можуть бути включені в кошторисний розпис космічної програми України до 2025 року. Зокрема мова про такі проекти із таким рівнем запланованих затрат:
- створення важкої ракети-носія "Зеніт-7Н" - 8,4 мільярди гривень
- створення середньої ракети-носія "Циклон-4М" – 5,3 мільярди гривень
- створення космічного ракетного комплексу легкого класу для морського базування- 4,8 мільярди гривень;
- створення легкої ракети-носія "Циклон-1" - 3,9 мільярди гривень;
- створення Місячного модулю та приладів для можливої місячної місії – 3,2 мільярди гривень;
- серійне виготовлення складових до ракет носіїв "Антарес" та "Вега" - 3,1 мільярди гривень.