xcounter
#

Міноборони Польщі розширило колії для перекидання військ та натякнуло на "очікування" від НАТО в разі війни з РФ

2357
Перевезення польських Leopard 2PL залізницею, ілюстративне фото з відкритих джерел
Перевезення польських Leopard 2PL залізницею, ілюстративне фото з відкритих джерел

Військова мобільність в оборонних планах Польщі відіграє суттєве значення, тому там треба звертати увагу на будь-які маркери

В одній з наших публікацій в лютому 2025 року ми розповідали про те, що спочатку Польща замовила кількасот танків, тепер купить під них вагони, і чому це важливо для України також. А тепер є певний розвиток цієї теми, який полягає в конкретних планах Міноборони Польщі по модернізації наявної залізничної інфраструктури для перекидання військ та військових вантажів.

Ці плани виглядають доволі показовими в тому плані, що офіційна Варшава чомусь думає, що в разі війни з РФ вона зможе отримувати щось на кшалт "ленд-лізу" через порти Балтійського моря. І водночас - що поляки навіть не сподіваються на масштабне перекидання військ на свій захист з інших країн Європи.

Читайте також: Велика Британія та Німеччина будуть робити свою ракету на 2000 км, Францію не покликали
Перевезення польських Leopard 2 залізницею, ілюстративне фото з відкритих джерел

Як пише польське профільне видання Rynek Infrastrukturi, Міноборони Польщі зробило запит до місцевого Мінфраструктури на модернізацію переліку об’єктів інфраструктури, які важливі для оборонної логістики.

Щодо польських портів Балтійського моря прозвучав запит на проведення модернізації контейнерного терміналу в Свіноуйсьце, та інфраструктури в гаванях Гдині та Устки. По залізницям запит на модернізацію прозвучав по тим маршрутам, які ведуть або від портів углиб території Польщі, або ж із західної частини до східного прикордоння країни:

  • Гдиня-Бидгощ;
  • Устка – Піла;
  • Елк – Олецко;
  • Елк – Тракішки;
  • Ліпуш-Битув-Коржибе;
  • Висока Кам’яна- Плота.

Крім того, морські порти та усі аеропорти в Польщі мають отримати прикриття протиповітряної оборони для захисту від ворожих далекобійних дронів-камікадзе.

Структура логістичних комунікацій НАТО в Європі, інфографіка від німецького аналітичного центру DGAP

Конкретні деталі по цим планам, зокрема строк реалізації та очікувані затрати, наразі не зазначаються. Крім того, мало просто мати "розшиту інфраструктуру", в Польщі також є проблема бюрократичних бар’єрів, які обмежують пересування військових підрозділів в умовно мирний час.

Однак тут просто показовим виглядає той факт, що польське Міноборони вважає за потрібніше розвивати оборонну логістику саме із морських портів вглиб країни, аніж із західної у східну частину.

Читайте також: Іспанці показали новий багаторазовий розумний гранатомет, створений за досвідом війни в Україні