Корпорація Boeing веде переговори з неназваною країною про виробництво значної кількості транспортних літаків C-17 Globemaster III. Сама країна, вартість потенційного контракту та кількість літаків наразі не вказується, можна лише пригадати, що всього було виготовлено 279 C-17, останній з яких зійшов з конвеєра на початку 2015 року.
Тут можна відштовхуватись хіба що від підрахунків зразка 2012 року, за якими відновлення ланцюжка виробництва C-17 коштувало би 8 мільярдів доларів за тодішнім курсом. Тому цей приклад може бути цілком співставним у разі гіпотетичних підрахунків наприклад про Ан-124 "Руслан".
Читайте також: Airbus думав, що своїми Beluga зможе замінити Ан-124 "Руслан" в перевезеннях для НАТО, але прорахувався

Почнімо з того, що про наміри Boeing поновити виробництво C-17 в інтересах неназваного замовника пише видання The War Zone. Сама заява була зроблена на полях Паризької аерокосмічної виставки в Ле-Бурже. Серійне виробництво Globemaster до початку 2015 року відбувалось на потужностях заводу в Лонг-Біч, який з того часу простоює, і навіть була спроба "пустити з молотка" цей об’єкт в 2018 році.
Останні 10 років на C-17 попиту в світі не було, хіба що військово-транспортна авіація США також заявляла про намір придбати додаткові три ескадрильї С-17 після 2015 року, але це не було реалізовано.На початку 2025 року глава уряду Японії Сігеру Ісіба заявляв про інтерес купити певну кількість таких транспортників. Однак тоді звучало припущення, що літаки для цього контракту можуть бути взяті безпосередньо з наявності ВПС США.
Хто буде реальним замовником Globemaster в даному випадку, і де Boeing розгортатиме заново виробництво цих транспортників, наразі лишається неясним. Цифру про 8 мільярдів доларів станом на 2012 рік як вартість відновлення ланцюжка по C-17 тоді заявляла корпорація RAND.
Але тоді робилось три важливі поправки – обсяг потенційного замовлення має складати орієнтовно 150 літаків; по ним має відбутись вдосконалення паливної системи, а саме виробництво заново може стартувати в іншому місці, аніж згаданий вище завод в Лонг-Біч.

Окремо акцентуємо на тому, що описане вище – поки єдиний відомий у світі випадок, коли корпорація-виробник важкого транспортного літака говорить про поновлення випуску такого продукту, без розкриття конкретних параметрів, тому доводиться відштовхуватись від орієнтовних цифр.
Однак попри поверховість даних, вони можуть бути цілком ілюстративними для перспектив по українському літакобудуванню, зокрема по Ан-124 "Руслан" як літаку співставного класу.
Читайте також: Boeing спробувала "підзаробити" на контракті в $23,8 млрд на запчастини до C-17, і це показав аудит Пентагону