Зусилля Туреччини довжиною понад 10 років у створенні власного основного бойового танка Altay нарешті отримали свій логічний фінал: компанія-виробник цієї машини BMC Group оприлюднила графік поставок, за яким в 2025 році турецька армія має отримати тільки три такі ОБТ, на 2026 рік мова уже про11 одиниць, пік поставок в 41 машину має бути в 2027 році, ну а в 2028 році план складає 30 машин.
Таким чином турецькі збройні сили за чотири роки мають отримати 85 ОБТ національного виробництва у варіанті Altay-T1, про що пише портал SavunmaSanayiST.
Читайте також: Туреччина викинула РФ з модернізації БМП-3 для ОАЕ - що можуть зробити у FNSS
Зазначається, що в 2028 році має стартувати новий етап серійного виробництва ОБТ турецької розробки під позначенням Altay-T2, котрий від свого попередника відзначатиметься використанням турецького двигуна BATU та деякими конструктивними змінами, наприклад – ізольованим розміщенням боєкомплекту. На танках варіанту Altay-T1 передбачається використання південнокорейської силової установки з двигуном DV27K і трансмісією EST15K.
Усього планується виготовити 165 танків Altay-T2, "наступником" яких має стати машина у варіанті Altay-T3, по якій передбачається використання "безпілотної" башти.
Для розгортання виробництва Altay-T1 турецька оборонна компанія BMC Group будує новий завод в Анкарі площею аж 840 тисяч квадратних метрів, де на лінію виробництва припадатиме 63 тисячі квадратних метрів. Робота цього об’єкту має стартувати у серпні 2025 року.

Також цікаво, що до виробничого процесу по танкам "Алтай" залучено аж 600 підрядників, провідними при цьому виступають Aselsan, Roketsan та Havelsan. Наголошується й на тому, що турецькі інженери наразі працюють над вдосконаленням дизельного двигуна BATU національної розробки, який має отримати варіанти з показниками потужності в 600, 800, 1000 та 1500 кінських сил відповідно.
Від Defense Express хочемо наголосити на таких моментах. Для початку, в травні 2024 року Туреччина вже вкотре здивувала заявою про запуск виробництва танка-довгобуда Altay, турецькі чиновники до того кілька разів робили аналогічні заяви.

Однак в даному випадку цілком ймовірно, що ось цей проміжок часу від травня 2024 року по лютий 2025 року (тобто орієнтовно 8 місяців) якраз пішов на сам процес запуску виготовлення перших трьох серійних екземплярів ОБТ Altay, які цьогоріч мають бути поставлені турецькій армії.
Окрім того, варто нагадати про те, що саме питання силової установки тривалий час стримувало запуск серійного виготовлення танків "Алтай". І також наголосити, що цей турецький проект є показовим прикладом, наскільки складним є виготовлення танків в сучасних умовах, навіть при реально розвинутому ОПК.
Читайте також: Узбекистан має аж 48 САУ 2С7 "Пион", так ще й зробив свою 155-мм колісну САУ