xcounter
#

ДАХК "Артем" з початку 2021 року переходить на одноденний робочий тиждень: замовлень на "Нептун", "Вільху", РС-80 та снаряди немає

ДАХК "Артем" є один з ключових співвиконавців у проекті "Нептун" від ДККБ "Луч"
ДАХК "Артем" є один з ключових співвиконавців у проекті "Нептун" від ДККБ "Луч"
22796

Брак замовлень для Збройних Сил України та епідеміологічна криза вимусили підприємство піти на важкі кроки

ДАХК "Артем", що входить до складу ДК "Укроборонром", переходить на одноденний робочий тиждень. Це підприємство є одним з ключових виробників ракетного озброєння України та бере участь у серійному виробництві таких високоточних систем, як "Нептун" та "Вільха".

Про причини такого важкого рішення в ексклюзивному коментарі для Defense Express повідомив очільник ДАХК "Артем" Володимир Зімін.

Читайте також: "Якщо ми не почнемо роботу з січня 2021 року - ми закриваємо питання вітчизняного суднобудування" - директор ДП НДІ "Квант"
Вільха
"Артем" виробляє значну частину компонентів для "Вільхи"

"На сьогодні в нас немає великих діючих контрактів по Державному оборонному замовленню, які б могли завантажити наші виробничі потужності, хоча ми освоїли та готові поставляти для МОУ такі необхідні вироби як снаряд 152-мм снаояд ОФ29 та РС-80. З першого кварталу 2021 року "Артем" вимушено переводить близько 70% працівників на одноденний робочий тиждень. Це 1200 осіб. Працювати повний тиждень залишиться лише "ядро" з 500-600 фахівців. Вони будуть виконувати наявні контракти, в тому числі експортні, які ще тримають підприємство "на плаву", - сповістив Володимир Зімін.

Боєприпаси
Виробництво вітчизняних снарядів також планували із значним залученням потужностей ДАХК "Артем"

Як додав керівник підприємства, наразі існування ДАХК "Артем" проходить виключно завдяки іноземним замовленням. А роботи по постачанню "Вільхи" та "Нептуна" і досі знаходяться на етапі обговорення.

"Враховуючи скрутну ситуацію, великі затрати на теплоносії, епідемічну ситуацію та загрозу повного локдауна, на жаль, це єдине можливе рішення. Як тільки ДАХК "Артем" отримає стабільне замовлення для держави, ми зможемо дати людям роботу", - підкреслив Володимир Зімін.

Вільха
У відповідності до заяви Руслана Хомчака на складах ЗСУ всього 98 ракет "Вільха". Це 8 повних залпів

Нагадаємо, що 25 листопада Головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак пояснив, чому не закуповується "Вільха" та деякі інші зразки озброєння. А також розповів про пріоритети у формуванні Держоборонзамовлення.

Читайте також: ​Корея починає серійне виробництво KTSSM: вискоточний "вбивця бункерів" та артилерії (відео)