xcounter
#

ЗСУ збили експериментальний російський дрон "Мерлин-ВР", який ще навіть не прийняли на озброєння

27544
Мерлин-ВР
Мерлин-ВР

БПЛА "Мерлин-ВР" був продемонстрований лише у вересні 2021 року

Експериментальний російський розвідувальний БПЛА "Мерлин-ВР", який вперше публічно продемонстрували лише у вересні 2021 року, вже успішно знищено Збройними Силами України.

Світлини знищеного унікального дрона виклав у мережу волонтер Павло Кащук, який поздоровив бійців з дійсно унікальним трофеєм.

Читайте також: ЗСУ готуються до значного збільшення американських САУ M109 та HIMARS у строю: про скільки одиниць йде мова
Мерлин-ВР

У РФ цей дрон, який "розроблений" у смоленському

НДІ "Современных телекоммуникационных технологий", характеризували, як чергову "унікальну" розробку. Її головною особливістю було використання "гібридного двигуна", що мало знизити шумність дрона при збереженні високої дальності польоту. Декларувалось, що БПЛА може знаходитись у повітрі до 10 годин та забиратися

на висоту до 5 км.

Корисне навантаження дрона зазначалось на рівні 6,5 кг, що дозволяло його оснащувати потужними оптико-локаційними станціями.

Мерлин-ВР

Остання, до речі, судячи з фото, знаходиться у стані, який дозволяє провести її аналіз на предмет використання іноземних комплектуючих та можливостей.

Враховуючи те, що у вересні минулого року "Мерлин-ВР" був лише продемонстрований і зазначено, що буде лише тільки вирішуватись питання щодо проведення випробувань. То використання цього дрона може свідчити про брак штатних засобів розвідки, або неможливість їх застосування через вразливості та вправні дії ЗСУ. У іншому випадку знайти причини ризику експериментальним виробом доволі складно.

Читайте також: Політ у лічених метрах від землі не допоміг: "Азовці" показали, як зі Stinger збили Ми-24 армії РФ