Італійське видання IrpiMedia розповідає, що попри ембарго на постачання зброю і санкції, накладені на РФ, окупанти продовжують закуповувати італійську зброю та боєприпаси — наприклад, на виставці OrelExpo у 2023 році на стендах можна було побачити та придбати стрілецьку зброю від оборонних компаній з США, Великої Британії та країн Європейського союзу — наприклад, після 24 лютого 2022 року у РФ було поставлено 6254 одиниці стрілецької зброї і ще 1107600 патронів, більшість з яких (5913 одиниць гвинтівок і пістолетів і ще 825900 боєприпасів була зроблена на заводах групи Beretta) зроблені на підприємствах, що розташовані у Італії, Фінляндії, Швеції, Німеччині тощо.
Обійти санкцію допоміг "реімпорт" озброєння через треті країни, а значну роль у цьому процесі відіграє так званий "московський збройний барон" Міхаіл Хубутія, який раніше був співвласником компанії "Русский орел" (у 2019 році замість Хубутії компанію очолила пов’язана з ним особа). Відомо, що у травні 2010 року італійська компанія Beretta Industrie S.P.A.
Читайте також: Наскільки багато РФ купує верстатів для виробництва зброї, і чи впливають санкції
придбала 51% акцій "Русского орла", а вже після анексії Криму за результатами низки угод компанія Beretta Holding S.A.
(Люксембург) стала власником 57,95% акцій російської компанії.
Сам Хубутія 11 років, з 2010 по 2021, контролював російський центр сертифікації та випробувань цивільної та службової зброї і видав тисячі імпортних сертифікатів, зауважують у IrpiMedia. Водночас на сайті "Русского орла" на головній сторінці відзначається, що вони є офіційним дистриб'ютором Berretta Holding у РФ з приміткою "регулярні оптові постачання зброї, оптики та спорядження зарубіжного виробництва",
Як відзначають у виданні, дані щодо постачань отримали завдяки аналізу сертифікатів відповідності та офіційних документів, що були видані "Росаккредітациєй", там є інформація про виробника та імпортера, але без імен тих, хто саме продавав зброї.
Також відзначається, що хоч прямі поставки зброї виробництва Beretta після лютого припинилися, але вони й далі тривали, наприклад, через торгових партнерів у Туреччині, яка не вводила ембарго проти РФ.
Більшість зброї, яку постачали в обхід санкцій — мисливська, але є й бойова. Наприклад, напівавтоматичні пістолети Beretta 92FS та снайперські гвинтівки Sako TRG-42 із дальністю у майже 3 км, які постачаються спецпризначенцям різних країн, використовувалися в Іраку та Афганістані. Разом з тим, станом на сьогодні немає інформації, що поставлена зброя використовувалася російським окупаційним військом в Україні. Водночас у Beretta не відповіли на прохання надати коментар щодо цієї ситуації, відзначають у виданні.
Раніше Defense Express розповідав про розбірку реактивного дрона-камікадзе типу Shahed-238, який має чеський двигун, канадські антени тощо.
Читайте також: Попри санкції, російський ОПК виготовляє близько 100 далекобійних ракет різних типів