У збитих та придушених російських дронах "Гербера", які зроблені з пінопласту та використовуються у якості хибних цілей почали знаходити бойові частини.
Відповідне попередження опублікував фахівець Сергій "Флеш" Бескрестнов, який зазначив, що дрон може бути оснащений бойовими частинами різних типів вагою до 5 кг. Також він навів фото із "Герберою" в середині якої встановлено осколково-фугасну бойову частину вагою 2,5 кг. У самий БПЛА вона встановлюється у носову частину.
Читайте також: Спочатку Британія продала Бразилії HMS Ocean, а тепер ще й може продати за смішні гроші свої два УДК
Водночас варто нагадати, що розробники цього БПЛА ще під час його демонстрації у липні демонстрували можливість бойового оснащення цього дрона та використання у ролі баражуючого боєприпаса. При цьому на дрон ще планувалось встановлювати камеру та систему зв'язку.
Водночас у простішому варіанті "Гербера" може атакувати цілі аналогічну "Шахеду", тобто просто за закладеними у пам'ять координатами. Також не слід нехтувати загрозою того, що ворог може встановлювати на бойові частини підривачі для самоліквідації через певний проміжок часу, або за іншими тригерами.
Саме тому самостійне дослідження уламків "Гербери" може бути доволі небезпечним. Також, враховуючи низьку точність, простоту та дешевизну електронної компонентної бази, ворог може цілеспрямовано використовувати такі "Гербери" для удару по містах, розуміючи, що точні координати у цьому випадку не мають значення.
Нагадаємо, що появі "Гербер" росіяни завдячують китайській компанії Skywalker Technology, яка розробляє авіамоделі та дронів літакового типу, здебільшого для розваг та хобі. Також варто нагадати, що "Гербера" може використовуватись й у ролі БПЛА-розвідника та ретранслятора, зокрема фіксувалось використання на цьому БПЛА камер та модемів із технологією mesh-мережі.
Читайте також: Україна розширила географію ударів по РФ: окрім НПЗ під Волгоградом палає газопереробний завод під Астраханню