xcounter
#

Виробник дронів Vector, який відкрив завод БПЛА в Україні, має крутий проєкт з гігантом Airbus

18073
Всі фото - Quantum Systems
Всі фото - Quantum Systems

Німецька компанія Quantum Systems заявила про успіхи у проєкті створенні рою дронів спільно з оборонним гігантом Airbus

Німецький виробник безпілотних літальних апаратів Quantum Systems спільно з гігантом Airbus як головним підрядником, а також розробником програмного забезпечення Spleenlab мають успіхи у створенні технологій автономного рою БПЛА - ще на початку серпня в Центрі безпілотних літальних апаратів Airbus в Німеччині компанії презентували результат чергової фази досліджень KITU2 по рішенню автономного керування роєм дронів за допомогою систем штучного інтелекту.

У пресрелізі німецької компанії йдеться про те, що їм вдалося досягти великого прориву в створенні ройової технології - дослідження ще у липні 2023 року замовило німецьке військо, яке хоче максимально ефективно розкрити потенціал штучного інтелекту для його використання у безпілотниках.

Читайте також: Чи взагалі є сенс у крилатих ракетах з 45- та 16-кг бойовими частинами або навіщо Barracuda від Anduril
рій дронів технологія безпілотники

"Вперше спеціально розроблений штучний інтелект контролює та координує системи БПЛА для забезпечення надійного виконання місії навіть у сценаріях з радіозавадами або ж повною відмовою окремих дронів", - відзначають у Quantum Systems.

У випробуваннях брали участь два типи безпілотників від Quantum Systems - це Vector та Scorpion, і також два неназваних БПЛА від Airbus, які були розгорнуті в "ройовому польоті".

Причому дані з усіх дронів в режимі реального часу об’єднувалися та передавалися до системи управління боєм Fortion Joint C2 від Airbus - таким чином, один оператор, який контролює рій, бачить набагато більше інформації одночасно і може ефективніше приймати подальші рішення.

Також в Quantum Systems відзначають, що під час тестування ройових технологій їхні безпілотники Vector показали, як вміють здійснювати розвідку та захоплювати цілі в умовах відсутності GPS, що підкреслює важливість інтеграції штучного інтелекту для автономної роботи у надскладних умовах.

Будь-які удосконалення дронів від німецької Quantum Systems важливі й для України, оскільки Сили оборони мають на озброєнні сотні дронів цієї компанії - станом на серпень в рамках німецької оборонної допомоги Україні зафіксовано постачання 288 дронів, у планах - ще 187 одиниць.

Але найголовніше - що Quantum Systems вже розгорнула виробництво своїх дронів в Україні, ще навесні цього року, у квітні, в Україні було відкрито нове виробниче підприємство компанії, яке спершу буде збирати дрони з готових комплектів, але поступово триватиме робота й над локалізацією тих чи інших компонентів.

До кінця року там має працювати близько 100 робіт, інвестиції протягом двох років становитимуть до шести млн євро. Завдяки новому заводі в Україні Quantum Systems збільшить виробництво БПЛА до 1000 на рік, скільки будуть виробляти в Україні не розкривається.

Читайте також: Перший турецький Bayraktar TB2 пішов "на пенсію": після понад 750 бойових вильотів і 10 тисяч годин нальоту