xcounter
#

Strava-"шпигун": як додаток для бігу став "вироком" для колишнього капітана підводного човна "Краснодар"

5567
Strava-"шпигун": як додаток для бігу став "вироком" для колишнього капітана підводного човна "Краснодар"

Підводний човен "Краснодар" проекту "Варшавянка" здійснював терористичні ракетні обстріли України "Калібрами"

Вчора ввечері, 10 липня, російські медіа масово повідомили про смерть такого собі Станіслава Ржицького – колишнього командира підводного човна Б-265 "Краснодар" проекту проекта 636.3 "Варшавянка", який, зокрема, 14 липня минулого року здійснив терористичний ракетний обстріл міста Вінниця.

За даними з відкритих джерел, капітан другого ранга Ржицький став командиром "Краснодара" у 2016 році, останні згадки в ЗМІ про нього дадуються 2020 роком, водночас до 2016 року він служив на іншому підовдному човні – Б-871 "Алроса" проекту 877В "Палтус".

Читайте також: У РФ порахували, що конвертована ракета ЗРК С-200 легко долітає до Москви: дальність 600 км

Зранку 10 липня, між 7 та 8 годинами, Ржицький вийшов на ранкову пробіжку – поблизу спорткомплексу "Олимп" його підстеріг невідомий, капітан отримав сім постріли в спину та груди та помер на місці від поранень.

Цікаву дедаль до цієї події додає ось такий факт – як звернули увагу в InformNapalm, російські ЗМІ "підказали", що вполювати Ржицького насправді було доволі просто, бо капітан регулярно викладав у публічний доступ в застосунок для відстеження спортивної активності Strava маршрути своїх пробіжок.

Ба більше, декілька опублікованих знімків екрана говорять про те, що бігав Ржицький фактично за одним й тим же маршрутом, значно полегшивши роботу невідомому, який мав плани його ліквідувати.

Про "шпигунський" додаток Strava Defense Expres розповідав ще у 2018 році – саме тоді студент з Австралії Натан Расер помітив нетипову активність у додатку в регіонах в районі Сирії та Сахари, що могло свідчити про наявність сил безпеки біля військових баз.

Тож на застосунок звернули увагу військові фахівці та аналітики, один з яких, наприклад, ідентифікував імена одразу 573 людей, які щоранку бігали навколо стоянки штаб-квартири британської розвідки.

Карта Strava показує ключові позиції ворожих військ під час бойових дій
Карта Strava показує ключові позиції ворожих військ під час бойових дій

Тоді ж західні журналісти звернули увагу на те, що Strava також може бути корисною і для оцінки російських військових сил на сході України, зокрема карта показувала рух російських військових поблизу Маріїнки, що на Донеччині.

Читайте також: Явлення Герасимова рашистам: нібито відсторонений начальник генштабу РФ побідкався на удари С-200