xcounter
#

В серпні 2021 року буде завершений новий Центр управління польотами для українського супутника

1655
Український супутник дистанційного зондування землі "Січ-2-30" готується до відправки у космос
Український супутник дистанційного зондування землі "Січ-2-30" готується до відправки у космос

Також тривають заходи з підготовки до запуску у грудні цього року КА "Січ-2-30" на космічну орбіту

Наразі проходять роботи, пов’язані з електричною та механічною ув’язкою українського супутника дистанційного зондування землі "Січ-2-30" та ракети-носія Falcon-9. Нині триває погодження Документа контролю інтерфейсів з ув’язки вітчизняного космічного апарату та американської ракети й вирішуються інші проблемні питання.

Відповідні дані оприлюднив на своїй сторінці Facebook Віце-прем’єр-міністр – Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський, інформуючи про результати днями проведеної наради.

Читайте також: Сім розвідувальних супутників за чотири роки: в ДКАУ розповіли про амбітні плани

За його словами, КБ "Південне", відповідно до деталізованого графіка, завершує роботи з тестування супутника "Січ-2-30". Крім того, здійснюється відповідна робота з Міністерством оборони України щодо доставлення космічного апарту і наземного технологічного обладнання від ДП "КБ "Південне" до місця пуску ракети-носія компанії SpaceX у США.

Ракета-носій Falcon-9 під час запуску
Ракета-носій Falcon-9 під час запуску

Своєю чергою, триває підготовка наземного сегмента Національного центру управління та випробувань космічних засобів до запуску "Січ-2-30". Ідеться про створення Центру управління польотами для управління супутника з орієнтовним терміном завершення робіт у серпень ц.р., доопрацювання програмного забезпечення та підсистеми інформаційного супроводження, а також підготовку персоналу.

Нагадаємо, про підписання контракту із виведення на орбіту космічного апарату "Січ-2-30" з європейською компанією ISILAUNCH, як уповноваженим підрядником компанії SpaceX, стало відомо у травні 2021 року.

Супутник Січ-2-30 станом на початок 2021 року
Супутник "Січ-2-30" станом на початок 2021 року

Український супутник має бути запущений у грудні ц.р. ракетою Falcon-9 з майданчика SpaceX. Відповідний авансовий платіж за цим контрактом вже було проведено українською стороною.

Читайте також: Інститут Патона вперше в Україні створив 3D-принтер для виготовлення комплектуючих до турбін та авіадвигунів (фото)