Цей проект реалізовуватиме канадська компанія Maritime Launch Services Ltd (MLS). Він передбачає створення на атлантичному узбережжі провінції Нова Шотландія комерційного космодрому для вітчизняної ракети-носія "Циклон-4М".
Презентація та урочиста церемонія відбулись у місті Галіфакс (Канада) у п'ятницю, 19 листопада 2021 року, повідомляє прес-служба Державного космічного агентства України.
Читайте також: Тафтай говорить, що до 2025 року Україна отримає розвідувальні супутники із роздільною здатністю до 1 метра
В урочистостях взяли участь глава ДКАУ Володимир Тафтай, Міністр інновацій, науки та промисловості Канади Франсуа-Філліп Шампань, член Парламенту Канади Шон Фрейзер, Президент Канадського космічного агентства Ліса Кемпбелл, Міністр економічного розвитку провінції Нова Шотландія Сьюзан Коркум-Грік та інші. Також з проектом ознайомилася українська делегація на чолі з Секретарем РНБО України Олексієм Даніловим, яка бере участь у роботі Halifax International Security Forum в Канаді.
Представники Maritime Launch під час огляду майданчика на гелікоптері продемонстрували делегації місце спорудження командного пункту та платформи для запуску ракет.
Глава Державного космічного агентства України Володимир Тафтай також наголосив на важливості проекту не тільки для розвитку космічної співпраці України та Канади, але і для подальшого зміцнення традиційно дружніх та партнерських відносин між двома державами загалом.
Відзначається, що Командному центру майбутнього Космічного пускового майданчика буде присвоєно ім’я Олександра Дегтярьова – колишнього керівника ДП "КБ "Південне".
Нагадаємо, українська двоступенева космічна ракета-носій "середнього класу" "Циклон-4М" здатна виводити на орбіту від 3350 (на сонячну-синхронну геоцентричну орбіту) до 5000 кг (на низьку навколоземну орбіту) корисного навантаження.
Перспективна РН розроблена фахівцями ДП "Конструкторське бюро "Південне" ім. М. К. Янгеля", а її виготовленням будуть займатися спеціалісти ДП "ВО "Південний машинобудівний завод".
Читайте також: Супутник "Січ-2-30" не полетить в космос в цьому році