xcounter
#

Уряд Великої Британії придумав важливий механізм, який стосується поставок зброї для України

1305
Британський ЗРК Stormer у ЗСУ, фото – АрміяInform, автор – Дмитро Чалий
Британський ЗРК Stormer у ЗСУ, фото – АрміяInform, автор – Дмитро Чалий

В ході поставок можуть бути різні тертя, пов’язані з фінансовими питаннями, от саме про них і мова

Уряд Великої Британії оголосив про продовження дії існучих "умовних зобов’язань", пов’язаних із оборонною підтримкою України, про що йдеться у письмовій заяві заступника міністра оборони Люка Полларда.

Суть механізму полягає у компенсації партнерам оборонної промисловості Великої Британії будь-яких юридичних чи фінансових претензій, які можуть виникати через ймовірні збої в роботі систем озброєння, поставлених для ЗСУ. Про це йдеться в публікації порталу UK Defense Journal.

Читайте також: 650 млн євро на зброю лише у грудні від Німеччини: про ще може йти мова
Challenger 2 в строю ЗСУ, фото - The Sun

Зазначається, що сам механізм "умовних зобов’язань" від уряду Великої Британії був запущений в липні 2024 року, саме в період, коли попередній склад парламенту був розпущений через вибори. А поточну заяву згаданий вище Люк Поллард зробив для того, щоб підтвердити сам факт продовження дії механізму "умовних зобов’язань".

За поточною процедурою, протягом наступних 14 днів члени британського парламенту можуть висловити свої зауваження по цьому рішенню, яке напряму передбачає збільшення фактичного обсягу допомоги нашій країні при відсічі РФ.

Про те, як на практиці використовується згаданий вище механізм в рамках оборонної підтримки України, наводяться лише загальні риси. Наприклад вказується, що компенсація в рамках "умовних зобов’язань" покриває "будь-які юридичні чи супутні витрати, пов’язані з пошкодженням майна, травмами чи загибеллю людей", при цьому такі витрати формулюються з "претензій третіх осіб".

При цьому наголошується, що хоча "оцінюється як низький" ризик подій з пошкодженням майна чи загибеллю людей в рамках оборонної підтримки України, то все рівно "відповідальність лишається такою, що не піддається кількісній оцінці в продовження строку служби наданих систем".

Від Defense Express підкреслимо – по суті, в наведеному вище йдеться про те, що уряд Великої Британії взяв на себе зобов’язання покривати будь-які непередбачувані витрати, які можуть виникати під час поставок техніки та озброєння для воюючої України, при цьому ліміти на цю статтю фінансування не встановлені.

Але з цього виходить, що тепер по будь-яким обсягам оборонної підтримки, яку може заявляти Велика Британія, треба робити наступну поправку – гроші закладаються не тільки на зброю, але й на вирішення супутніх проблем, які можуть виникнути при наданні військової допомоги нашій країні.

Читайте також: У Німеччині розсекретили дрон HX-2 для України, який охрестили міні-Taurus (відео)