xcounter
#

Уряд і Мінцифри погодили експериментальний проєкт закупівлі дронів та боєприпасів до них

2773
"Армія Дронів", ще один проєкт за участі мінцифри та United24. Фото ілюстративне. Джерело: Михайло Федоров у Telegram
"Армія Дронів", ще один проєкт за участі мінцифри та United24. Фото ілюстративне. Джерело: Михайло Федоров у Telegram

Новий проєкт має "дати старт масовому виробництву в Україні боєприпасів для БПЛА"

Таку думку висловив Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, посилаючись на рішення Кабміну від 21 липня 2023, за яким протягом наступних двох років буде реалізовано експериментальний проєкт щодо виробництва, закупівлі та постачання боєприпасів до безпілотних систем та бойових частин безпілотних систем.

Такий проект був започаткований спільними зусиллями Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості, Міністерства оборони та Міністерства цифрової трансформації. Про це лаконічно повідомив у своєму Telegram-каналі постійний представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук, додавши, що разом із тим прийнято порядок реалізації проєкту.

Читайте також: У Міноборони лаконічно роз'яснили чому не замовляли дрони-камікадзе в "Укроборонпрому": їх просто не існує
Саморобні прилади для скидання боєприпасів, вироблені Сталевими Шершнями, є одним із прикладів компонентів для дронів, що потребують масового виробництва
Саморобні прилади для скидання боєприпасів, вироблені Сталевими Шершнями, є одним із прикладів компонентів для дронів, що потребують масового виробництва. Фото: Сталеві Шершні

Згідно із повідомленням, Порядок реалізації експериментального проекту передбачає, які вимоги ставитимуться перед виробниками бойових частин до безпілотних систем та боєприпасів до них.

У свою чергу Міністр Цифрової трансформації Федоров зауважив, що цей проєкт дасть змогу приватним компаніям легально виробляти боєприпаси для дронів, адже порядок їх виробництва, закупівлі та постачання тепер визначено законодавчо.

"Сьогодні наші воїни часто використовують саморобні конструкції, щоб обладнати дрони гранатами, мінами та іншими неспеціалізованими боєприпасами. Це не завжди надійно й ефективно," – написав Михайло Федоров у своєму Telegram.

Модифікація штатних гранат для станкових гранатометів є одним із методів виготовлення дрон-боєприпасів
Модифікація штатних гранат для станкових гранатометів є одним із методів виготовлення дрон-боєприпасів. З відео: @simon_uxo

Крім того, постанова визначає порядок отримання статусу виробника боєприпасів для безпілотних систем та встановлює чіткі вимоги компаніям-виробникам: як організаційні, так і технологічні.

З боку Defense Express нагадаємо, що локальне виготовлення компонентів до БПЛА є не лише нагальною потребою військового часу, але й можливістю для розвитку власних індустріальних спроможностей України. За словами Павла Верхняцького, директора компанії COSA з корпоративної розвідки, комплаєнсу та питань виходу на міжнародні ринки, українські БПЛА можуть мати у своєму складі до 50% китайських компонентів і в перспективі їх треба поступово витісняти західними компонентами, а в ідеалі - компонентами власного вирбництва.

На думку фахівця, цьому може сприяти взаємовигідна співпраця українських компаній з потенціними інвесторами з країн-партнерів. "Залучення американських інвестицій в цей сектор уможливить створення в Україні власної компонентної бази, що буде прекрасною альтернативою і для виробників в самих Сполучених Штатах," стверджує директор компанії COSA.

Про те, які можливості відкриває співпраця в цій та інших галузях оборонної промисловості та хто з американських гравців уже придивляється до українського ринку, читайте в ексклюзивному інтерв'ю Павла Верхняцького для Defense Express.

Читайте також: РФ показала міні-РЛС, якою хоче захистити Кримський міст від катерів-камікадзе