xcounter
#

Удари по російських НПЗ продовжились: виведено з ладу Куйбишевський НПЗ

6802
Удари по російських НПЗ продовжились: виведено з ладу Куйбишевський НПЗ

Удар по нафтопереробному заводу у Самарський області показав на скільки правдивими були розмови про нібито висунуту умову не бити по таких російських об'єктах

Методичні атаки по російських нафтопереробних заводах продовжились і сьогодні у ночі був успішно атакований дронами Куйбишевський НПЗ у Самарській області.

Він знаходиться на дальності у близько 900 км від можливих пускових районах, що означає більшу дальність ураження таких дронів як "Лютий", бо маршрути польоті дронів прокладають не по прямій, а за складними маршрутами з метою обходження районів ППО.

Читайте також: Чому саме в Румунії будуть нову базу НАТО більше за "Рамштайн", і до чого там Орбан

Про результативність атаки свідчить відео та фото з місця подій на яких видно палаючу установку первинної переробки нафти.

А також повідомленню від місцевого губернатора Дмітрія Азарова, який визнав, що у результаті атаки дронів відбулось загорання установки первинної переробки нафти, від якої залежить весь подальший цикл виробництва бензину, керосину, дизельного та інших видів палива. Але традиційно для РФ, попри визнання факту пожежі самарський губернатор заявив, що "шкоди технологічному обладнанню не завдано".

Задекларовані потужності Куйбишевського НПЗ становить 7 млн тонн нафти на рік. Завод з 2012 по 2015 рік проходив значну модернізацію вартістю 10,4 млрд рублів, за курсом 2012 року - близько 335 млн доларів.

Зазначимо, що цей удар є доволі чіткою відповіддю на чутки, мовляв, у США попросили не бити по російських нафтопереробних заводах, мовляв, це призводить до підвищення ціни на нафту. Але треба зазначити, що США самі ініціювали санкції проти російської нафтопромисловості, встановивши граничний поріг цін на неї, намагаються боротися із тіньовим танкерним флотом РФ та підставними компаніями. Водночас поява такої інформації навіть у західних ЗМІ з "опорою на власні джерела" могла бути результатом спроби РФ хоча б якось вплинути на такі удари.

Читайте також: KNDS створить підприємство в Україні: чому це про Leopard 2, Caesar та снаряди одночасно