xcounter
#

У ЗСУ засвітилась модернізація БМП з новим бойовим модулем

10714
У ЗСУ засвітилась модернізація БМП з новим бойовим модулем

Новий бойовий модуль відрізняється від усіх інших, які серійно встановлюються та пропонувались до встановлення на модернізовані БМП-1

У Збройних Силах України з'явилась нова версія БМП, яка оснащена бойовим модулем з 30-мм автоматичною гарматою. Відео з такою машиною було опубліковано рядом профільних Telegram-каналів. Звісно місце та час не вказується, але вочевидь мова йде про відносно свіжі кадри.

БМП новий бойовий модуль

Зазначимо, що конкретно цей бойовий модуль не зустрічався раніше, хоча певною мірою нагадує версію бойового модуля "Спис", яка встановлюється на БМП-1ТС. Додамо, що ці машини у строю ЗСУ офіційно показало Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України у червні 2022 року.

Читайте також: У Європі озвучили реальну потребу ЗСУ у грошах для Перемоги та строк, а також головну проблему НАТО

А сама БМП-1ТС публічно демонструвалась під час виставок та на параді 2021 року до 30-ої річниці Незалежності України у 2021 році.

БМП-1ТС
БМП-1ТС

Але ця версія БМП все ж відрізняється від БМП-1ТС. Й перше, що привертає увагу - відсутність протитанкових ракет "Бар'єр", але якраз це може бути пояснено просто її не встановленням під час тренувань, які скоріш за все й зафільмовані. Головне, що становить різницю - сама форма з більш похилими кутами та рівною тиловою частиною, а також розміщення системи постановки димових завіс "Туча".

БМП-1ТС та нова БМП
БМП-1ТС та нова БМП

Також цей модуль відрізняється й від усіх інших, які пропонувались для розміщення на БМП, наприклад БМП-1УМД.

БМП-1УМД
БМП-1УМД

Тобто мова йде дійсно про новий вид оснащення БМП. І в ньому ресурс btvt.info ідентифікував новий бойовий модуль, запатентований однією з приватних українських компаній у 2023 році.

За описом він оснащений 30-мм автоматичною гарматою КБА-2, 7,62-мм кулеметом, 30-мм автоматичним гранатометом та двома протитанковими "Бар'єрами" по боках башти. Декларується спрощення обслуговування модуля за рахунок зручнішого доступу, нова вдаліша конструкція маски гармати, нова система врівноваження блоку озброєння та підвищення кучності стрільби та якість стабілізації на рівні +25%.

Зазначимо, що модернізація БМП-1 є більш ніж важливим напрямом через невідповідність 73-мм гармати 2А28"Гром" з ручним (лише частково механізованим заряджанням) та застарілими прицільними приладами сучасним потребам на полі бою.

Читайте також: Купити Rafale тепер хоче і Казахстан, після того як виставив на торги МиГ-29 та МиГ-31