xcounter
#

У армії РФ на фронті почали "об'єднувати" автовежі та ПТРК

14290
У армії РФ на фронті почали "об'єднувати" автовежі та ПТРК

Підняти ПТРК на мобільній вежі, щоб вести вогонь сховавшись за деревами чи рельєфом, може виглядати непоганою ідеєю, але вона вже застаріла років на 30

У мережі з'явилось відео, яке було знято самими росіянами з використанням цивільної автовежі на якій встановлено протитанковий ракетний компеклс.

Останнє, дозволяє підняти сам ПТРК над перешкодою, у цьому випадку, лісосмугою, й збільшити оглядовість. На відео звернув увагу ресурс BTVT, який саркастично прив'язав таку ідею до нереалізованих проєктів рухомих протитанкових ракетних комплексів з бойовим модулем на підйомнику.

Читайте також: Дешеві дрони та штучний інтелект проти General Atomics, яка називає це вірою у магію

Водночас ідея взяти автовежу й поставити на нього ПТРК разом з оператором, у теперішніх умовах реальних бойових дій викликає певне здивування. Бо коли у Німеччині під час Холодної війни напрацьовували цю ідею, ситуація на полі бою була зовсім іншою.

Й тоді підняти ПТРК з, бажано, безекіпажним бойовим модулем над рельєфом чи деревами, підставивши лише його під можливий вогонь противника, виглядало доволі цікавим варіант. Але це було прив'язано, у випадку ракети HOT, до керування нею через дріт та необхідність утримувати ціль у прицілі до моменту влучання.

ПТРК з вишкою

Але доволі швидко замість таких громіздких систем "на арені" з'явилось нове покоління переносних ПТРК з принципом "вистрілив та забув", як у Javelin. Й саме у цей бік пішов прогрес з додаванням вже у новому поколінні режиму NLOS (поза межами прямої видимості), як у французькому ПТРК Akeron.

А вже реальний досвід бойових дій в Україні показав, що сучасне застосування дронів взагалі ліквідувало поняття "туману війни" й фактор "прозорості поля бою" став домінантним. І те, що масивна конструкція стоїть хоч за деревами, хоч за рельєфом не має величезного значення.

Більше того, з появою FPV-дронів навіть на найнижчому піхотному рівні з'явився NLOS-засіб дальність використання якого переважає можливості ПТРК. А єдиним фактором, який грає на безпеку самого переносного ПТРК - це малопомітність та відносна маневровість, яка якраз нівелюється автовежею.

Й в результаті, як йдеться у дописі, це й стало причиною доволі короткого існування такого саморобного російського гібрида.

Водночас зараз об'єктивно вкрай цікавим є напрям встановлення на мультикоптери тих самих ПТРК, що дозволяє отримати вкрай мобільний й безпілотний протитанковий засіб. Прикладом такої розробки є британський Jackal з ракетами Martlet, які зараз просуваються під назвою Lightweight Multirole Missile (LMM), від Thales. Ці ракети є універсальними й можуть знищувати, як повітряні, так й наземні цілі до легкої бронетехніки включно.

Але відсутність у РФ ПТРК з дистанційним керуванням, а також аналогічних за параметрами легких ракет та малогабаритних оптико-прицільних станцій, які може підняти мультикоптер, якраз й призводить до такого польоту фантазії з автовежами.

Читайте також: Показове полювання Switchblade 600 та українського Shark на російський "Тор": що відбувається на відео