xcounter
#

У 2023 році в Україні може з’явитися дійсно сучасний та вітчизняний танк на базі БМ "Оплот"

26440
Танк БМ "Оплот-Т" на "Заводі ім. Малишева"
Танк БМ "Оплот-Т" на "Заводі ім. Малишева"

Мова йде про програму "Бастіон", яку наразі розробляють на ХКБМ

Через кілька років ЗСУ може таки отримати свій власний, сучасний та повністю імпортозамінний танк, створений на базі відомого БМ "Оплот".

Так деякі деталі та проблемні моменти з оновленою машиною озвучили в інтерв’ю журналістам "Донбас.Реалії".

Читайте також: ​"Краб" та "Бастіон": названо строки глибоких модернізацій Т-64 та "Оплоту" для ЗСУ

Зокрема відзначається, що попри сьогоденні плани щодо подальшої експлуатації Збройними силами глибокої модернізації Т-64 (за шифром "Краб") продовж найближчих 25 років, українські підрозділи планують отримати й набагато більш сучасну версію – оновлений БМ "Оплот".

Оплот-Т
Так звана версія "Оплот-Т" для Таїланду

Нагадаємо, стара версія "Оплоту" прийнята на озброєння ще у 2009 році (а власне розробка почалася значно раніше) й має певну кількість комплектуючих та матеріалів російського походження.

Так, мова йде про окремі компоненти електрообладнання, складових частин блоків та систем. Хоч у "у відсотковому співвідношенні, у порівнянні з усіма комплектуючими" вони займають порівняно невеликий відсоток, їх все одно потрібно повністю замінити.

Оплот
Ймовірно це один зі зразків обладнання в якому є російські комплектуючи, які потрібно імпортозамістити

Більш того, у Харкові збираються не лише просто поміняти російські комплектуючи та елементи на аналогічні зразки, а й значно покращити елементарну базу.

Наразі журналісти повідомляють про поточні плани з відстрілу зразків броні, стендові випробовування двигуна та прицілу й потребу в кооперації українських підприємств та створення національної програми з виробництва оновленого БМ "Оплот".

Оплот

Варто також додати, що новий танк буде коштувати чимало грошей – мова йде про 150 млн гривень за одну машину. Тобто комплектація лише однієї танкової бригади модернізованими "Оплотами" може обійтися у 1,5 млрд гривень (вартість одного танка близько $5,15 млн за запланованим на 2021 рік курсом).

Читайте також: До майбутнього ​Т-64 "Краб" приєднали башту від Т-55АГМ, яка не має відношення до проекту (оновлено)