xcounter
#

Тероборонівці влаштували справжнє полювання на російські 120-мм 2С9 "Нона-С" поблизу Бахмута

10313
2С9 "Нона-С"
2С9 "Нона-С"

За декілька днів окупанти втратили одразу дві таких системи

Бійці 128-го батальйону територіальної оборони спільно зі зведеною тактичною групою "Адам" успішно демілітаризували 120-мм самохідну універсальну артустановку 2С9 "Нона-С" російського окупаційного війська.

Російську зброю вполювали в селі Кліщіївка поблизу Бахмута, що в Донецькій області – і це не вперше за останні дні, коли бійці територіальної оборони нищать російську "Нону".

Читайте також: Перші кадри бойової роботи Panzermorser в Україні: ЗСУ смажать окупантів 120-мм "подарунками"

Так, декілька днів тому було опубліковане відео з "демілітаризацією" ще однієї російської 120-мм артустановки в тій же Кліщіївці – як відзначають у зведеній тактичній групі "Адам", за цією машиною ганялися декілька днів.

В обох ситуаціях внаслідок влучних ударів російські машини отримали серйозні пошкодження. Згідно з даними порталу Oryx, з цими двома машинами з початку повномасштабного вторгнення російське окупаційне військо втратило щонайменше 27 таких машин, з яких п’ять – трофейні.

Загалом у контексті використання 2С9 "Нона-С" на полі бою можна згадати епізод ще за липень 2022 року, коли бійці ЗСУ ефективно "клацали" танки рашистів цією артустановкою.

До речі, вже на початку березня цього року стало відомо, що пішла в серію українська версія "Нони" на шасі БМП – у мережі з’явилося відео із машинами 2С17-2 "Нона-СВ", яка дійсно необхідна ЗСУ.

Читайте також: Рашисти уже місяць "везуть на фронт" свої К-17 "Бумеранг", а тепер "згадали" про держвипробування