В рамках XXIX оборонно-промислової виставки MSPO-2021, що триватиме із 7 по 10 вересня 2021 року в польському місті Кельце, місцеве підприємство Huta Stalowa Wola SA презентує прототип своєї броньованої машини класу MRAP з колісною формулою 4х4.
Багатоцільова тактична машина, як повідомляє місцевий ресурс MilMag, розроблена для потреб збройних сил Польщі й буде мати велику кількість різних варіантів. Зокрема, візьме участь у конкурсі на перспективну броньовану машину для польських сил спеціальних операцій за програмою Pegaz, а також буде запропонована для артилерійських частин як машини управління і розвідки (також може бути застосована як машина РХБЗ, патрульна, ударного варіанту, командирська тощо).
Читайте також: Поляки переставили Rak на гусениці, стрільба мінами від ДККБ "Луч" стане ергономічнішою
Нова MRAP розроблена HSW спільно з чеською компанією Tatra Export (дочірня компанія фірми Tatra Trucks) і фактично побудована на шасі Tatra 815-7 (4х4), де польське підприємство відповідає за бронекорпус. В цілому, як можна зрозуміти, машина близька за конструкцією до раніше продемонстрованої Excalibur Army бронемашини T815 Patriot MATMMV.
Передбачається, що нова машина буде виготовлятися HSW в Польщі зі збіркою на колишньому автобусному заводі Autosan в Саноці.
Представлений на MSPO-2021 прототип у базовій конфігурації має повну бойову масу 13 тонн з можливістю її збільшення до 18 тонн за рахунок підсилення захисту. Місткість вісім осіб, включно з двома членами екіпажу. Чотиридверний бронекорпус забезпечує заявлений рівень балістичного захисту STANAG 4569 Level 2-4 і рівень протимінного захисту STANAG 4569 Level 2a/2b - 3a/3b.
Польсько-чеська розробка залежно від потреби може оснащуватися дизельним двигуном Tatra (потужністю 300 кВт) або Cummins (270 кВт), і використовує автоматичну шестиступеневу коробку передач Allison 4500SP. Максимальна швидкість по шосе 110 км/год, запас ходу - до 700 км. Машина має регульований дорожній просвіт від 260 до 430 мм.
Новий MRAP може бути оснащений різними видами озброєння та сучасними бойовими модулями. Так, зразок, який представлений на MSPO-2021, оснащений дистанційно керованим кулеметним бойовим модулем ZSMU A5 розробки польського підприємства Zakłady Mechaniczne Tarnów.
Читайте також: Вампір для прориву забороненої зони A2/AD та інше – польська WB GROUP готує нові прем’єри