xcounter
#

Скільки зараз коштує кулемет: волонтери передали ЗСУ 1460 ПКМ від дуже цікавого виробника

30172
Кулемети для ЗСУ від фонду "Повернись живим"
Кулемети для ЗСУ від фонду "Повернись живим"

Загалом на кулемети, які вже відправлені до понад двох десятків бригади ЗСУ було витрачено 6,75 млн євро

Питання вартості озброєння завжди цікава тема, бо дозволяє оцінити дійсну вартість безпеки власної країни. Й зазвичай актуальні цінники вдається сформувати завдяки контрактам на "велике" озброєння, наприклад на самохідні артилерійські системи, танки та літаки.

Але ціну має навіть один звичайний патрон, бо насправді випустити один магазини з АК - це 420 грн. А тепер, можливо встановити й ціну на кулемет. Зокрема фонд "Повернись живим" відзвітував, що передав до ЗСУ велику партію кулеметів ПКМ у калібрі 7,62-мм у кількості 1460 одиниць й на це пішло 6,75 млн євро.

Читайте також: Австралія скорочує замовлення на БМП втричі й це насправді впливає на Україну

Й хоча модель самого кулемета не називається, але через те, що він демонструється доволі детально, то його можливо ідентифікувати. Це MG-1МS від болгарського Arsenal, який має доволі характерне рішення зі стволом для покращення його охолодження.

MG-1МS
MG-1МS

Виробник декларує, що при збереженні всіх технічних характеристик ПКМ, ресурс ствола збільшений на 30%. Сам кулемет виконаний у калібрі 7.62x54 та окрім специфічного ствола конструктивно нічим не відрізняється від радянської версії.

Таким чином наразі на ринку один кулемет типу ПКМ, у цьому випадку MG-1МS, коштує 4,5 тисячі євро.

Й зазначимо, що Болгарія, хоча й не акцентує на підтримці України озброєнням, надає доволі широку допомогу, а також продає озброєння радянських стандартів нового виробництва. Й мова йде про 2,7 млрд доларів лише за перші 164 дні з моменту повномасштабної російської агресії, про що повідомив екс-прем'єр-міністр Болгарії.

Як зазначає волонтерський фонд, ці кулемети вже розподілені Головнокомандувачем і Командуванням сил логістики ЗСУ між підрозділами й вони були передані на озброєння 21 бригади.

Читайте також: Надводний дрон успішно атакував базу 68-ої бригади кораблів ЧФ РФ у окупованому Севастополі: шибки повилітали у будинках за кілометр