xcounter
#

Скільки коштує протиракетна оборона: актуальні цифри вартості системи ПРО THAAD

Пуск протиракети THAAD
Пуск протиракети THAAD
13105

THAAD - спеціалізований протиракетний комплекс, який призначений для перехоплення балістичних ракет

Коли говорять про створення для України повноцінної протиракетної оборони доволі часто не розуміють наскільки це астрономічні кошти. Водночас через те, що США, після перемовин із рядом арабських країн погодилась продати комплекси ПРО, з'явилась актуальна інформація щодо вартості систем, які мають можливість ефективно протидіяти балістичним ракетам та іншим схожим загрозам.

Зокрема Об'єднанні Арабські Емірати отримали дозвіл придбати додаткові комплекси THAAD, які призначені саме для перехоплення балістичних ракет на заявлених дальностях до 200 км та висоті до 100 км. Варто зазначити, що до цього вони вже мали дві батареї.

Читайте також: На мікросхемах з AliExpress: "аналоговнєтна" система наведення "Торнадо-С" з РФ (фото)
THAAD

Відповідно до заяви Держдепу США за 2,24 млрд доларів ОАЕ отримає дві станції управління запуском (Launch Control Stations - LCS), дві тактичні станції управління (Tactical Operations Stations - TOS) та 96 ракет. У суму угоди також включені логістичне та експлуатаційна підтримка та додаткове обладнання на кшталт засобів шифрування зв'язку.

Варто зазначити, що ця угода лише розширює склад двох батарей THAAD, які ОАЕ закупили у 2011 році за 3,5 млрд доларів. Тоді в угоду також увійшли 96 ракет та всі стандартні машини комплексу, включно з двома радарами AN/TPY-2 від Raytheon по одній у кожній батареї.

Але, з огляду на інфляцію та інші фактори, ціни за 10 років значно змінились. І орієнтовну вартість двох батарей THAAD зараз можливо оцінити у 4,5-5 млрд доларів. Або, у порівнянні, близько п'яти річних бюджетів Міноборони України зразка 2020-2021 року на закупівлю всього озброєння та техніки. Або близько 60% від всієї допомоги у 8 млрд доларів, яку направили США до України з лютого цього року.

THAAD

Водночас, враховуючи необхідність прикриття значно більшої кількості об'єктів, дві батареї THAAD для України - вкрай замало. І реальна потреба України починається, як мінімум від 5-6 батарей в принципі.

Читайте також: Іранські дрони в обмін на Су-35: наскільки реальна така угода для РФ і кому вона загрожує більше