xcounter
#

Скільки коштує придбати південнокорейські вживані САУ на прикладі Фінляндії

12374
Фото ілюстративне
Фото ілюстративне

Фінляндія хоче збільшити свій парк південнокорейських K9 Thunder до 96 одиниць

Фінляндія вирішила скористатися опцією посилити свою армію більшою кількістю південнокорейських САУ – міністр оборони країни Антті Кайкконен погодив закупівлю 38 вживаних самохідних артилерійських установок K9 Thunder у Південної Кореї.

Відзначається, що закупівля САУ фінансується з додаткового бюджету, що передбачений передусім для швидкого придбання зброї – загальна сума закупівлі становить 134 млн євро. Інші подробиці не повідомляються.

Читайте також: Польща підписала з Кореєю угоду на 5,7 млрд доларів: отримає сотні танків K2 та САУ K9А1

За грубими підрахунками (бо варто також враховувати, що у суму контракту, окрім самої САУ, також входять й супутні послуги та запасні частини) одна вживана САУ K9 Thunder обійдеться орієнтовно у понад 3,5 млн євро.

K9 Thunder
Фінська K9 Thunder

Також варто нагадати, що ще у лютому 2017 року фінське міноборони уклало контракт з Південною Кореєю на постачання 48 155-мм САУ К9 Thunder з наявності армії Південної Кореї.

Водночас контракт також передбачав опціон на закупівлю ще 48 південнокорейських САУ, чим Фінляндія успішно скористалася – у жовтні 2021 року "докупили" ще 10 САУ, і зараз – ще 38.

Читайте також: ​Корея намагається продати Британії свою САУ K9 Thunder: у Hanwha Defense готові на всі умови