xcounter
#

Швеція нарешті стала членом НАТО та поклала край понад сторічному нейтралітету

1554
Швеція нарешті стала членом НАТО та поклала край понад сторічному нейтралітету

Швеція стала 32-м членом НАТО на 11 місяців пізніше за Фінляндію, хоча країни разом подали заявки

Шлях Швеції до НАТО, який розпочався 18 травня 2022 року з подання заявки спільно з Фінляндією, нарешті завершився.

Відповідно до заяви Державного департаменту США, бо саме він є депозитарієм договору про НАТО, Швеція прийнята до Альянсу 7 березня 2024 року.

Читайте також: РФ вже у бою тестує FPV-дрон на оптоволоконні: таким абсолютно все одно на будь-який РЕБ

Й попри те, що заявку Швеція подавала разом із Фінляндією, для Стокгольма шлях виявився значно довшим. Й на перешкоді країні до членства в Альянсі спочатку стояла Туреччина, а потім - Угорщина.

І якщо Анкара прямо зазначала своє невдоволення тим, що Швеція підтримує курдські організації, то позиція Будапешту відрізнялась абсолютно деструктивізмом. Навіть після ратифікації заявки парламентом максимально потягла час із її затвердженням на рівні президента, який виконує здебільшого формальні представницькі функції.

Але у підсумку Швеція сьогодні стала 32-м членом НАТО, на 11 місяців пізніше за Фінляндію. А з тим й остаточно зробила всю Скандинавію єдиним оборонним блоком.

Також слід зазначити, що Швеція концентрувалась на нейтралітеті з кінця XIX сторіччя. Країна не брала участь у Першій та Другій світовій війні, а всю Холодну вирішувала питання свої безпеки самостійно, розуміючи, що у випадку агресії СРСР вона буде вимушена відбиватися самостійно в очікування на допомогу не союзників, а партнерів.

Читайте також: Чому історія із CSG може бути не тільки про виробництво снарядів, і що тут ще цікаве
ТЕГИ НАТО