xcounter
#

Швейцарія поступилася нейтралітетом і тепер ЗСУ можуть отримати більше зброї та боєприпасів

4973
ЗСУ Gepard, фото ілюстративне
ЗСУ Gepard, фото ілюстративне

Зокрема 35-мм боєприпасів до зенітних самохідних установок Gepard

Після 11 місяців абсолютного нейтралітету Швейцарія все ж таки внесла необхідні зміни у своє законодавство, які дозволяють "розблокувати" реекспорт зброї в Україну – про це йдеться на сайті парламенту країни.

Відповідні зміни були підтримані комісією з політики безпеки нижньої палати парламенту Швейцарії. У повідомленні зокрема відзначається наступне: "Декларації про нереекспорт повинні мати можливість скасовуватися у випадках, коли порушується заборона на застосування сили за міжнародним правом і, зокрема, у випадку російсько-української війни".

Читайте також: Швейцарії почали активно натякати, що питання нейтралітету відносно зброї для України бути не може

Нагадаємо, що раніше Швейцарія трималася доволі чіткої позиції щодо свого правила непостачання зброї у воюючі країні і блокувала навіть реекспорт зброї в Україну з інших країн.

Так, наприклад, через заборону реекспорту значно обмежувалася кількість 35-мм боєприпасів до ЗСУ Gepard, які б могла поставити Україні Німеччина, а також блокувалося постачання іспанських ЗРК Aspide через компоненти швейцарського виробництва.

Разом з тим, розблокування реекспорту не означає, що Швейцарія почне постачати зброю Україні – хоча раніше ми розповідали про те, що ця країна має низку цікавих зразків озброєння та військової техніки, які б могли посилити Збройні Сили України.

Читайте також: Швейцарія віддала Німеччині своїх 50 копій Leopard 2, і ці танки теж би могли посилити ЗСУ