xcounter
#

Що за вертольоти Україна отримає від Німеччини і у чому їхня особливість

5838
Sea King Mk41, фото — Bundeswehr
Sea King Mk41, фото — Bundeswehr

Всього Україна отримає шість гелікоптерів від Німеччини, які були побудовані у 1973-1975-х роках

Очільник оборонного відомства Німеччини Борис Пісторіус повідомив, що у рамках оборонної допомоги Україні будуть передані гелікоптери Sea King, які є на озброєнні німецького війська. Про це стало відомо у рамках 18-го засідання Контактної групи з оборони України, відомої як "Рамштайн", що проходило вчора, 23 січня.

Всього Німеччина планує передати Силам оборони України шість гелікоптерів, терміни поставки — другий квартал цього року (квітень-червень). Машини будуть постачатися із запасними частинами, німці також організують навчання наших військових.

Читайте також: Чому з ситуації з вертольотами MRH-90 Taipan з Австралії для ЗСУ немає простого виходу

Як відзначив Пісторіус, Sea King — це "перевірений та надійний гелікоптер", який має допомогти на полі бою у низці сценаріїв — "від розвідки над Чорним морем до транспортування солдатів". Це вперше, коли Німеччина оголошує про постачання такого типу Україні.

Нагадаємо, що йдеться про гелікоптери у модифікації Sea King Mk.41 — пошуково-рятувальна версія гелікоптера Sea King HAS.1 (перша протичовнова версія для Королівського флоту Великої Британії, здійснив перший політ у травні 1969 року) з подовженою кабіною та збільшеною кількістю палива, що була свого часу побудована для військово-морських сил Німеччини.

вертоліт Sea King Mk41
Гелікоптери Sea King Mk41, фото — Bundeswehr

Замовлення на 22 гелікоптери Sea King Німеччина розмістила ще у червні 1969 року, вони були призначені для заміни літаків-амфібій Grumman Albatross, що використовувалися для пошуково-рятувальних операцій, і це був перший експортний продаж Westland Sea King у спеціалізованому варіанті.

Поставки машин тривали з квітня 1973 року по вересень 1974 року, ще один гелікоптер німці отримали у квітні 1975 року на заміну однієї з машин, що зазнала аварії. Також відомо, що протягом двох років, з 1986 по 1988 рік, низка гелікоптери проходили модернізацію, а саме отримали ракети Sea Skua і, відповідно, радар Ferranti Seaspray.

ракета
Ракета Sea Skua, фото — U.S. Navy/Kevin H. Tierney

Sea Skua — це британська легка ракета "повітря-поверхня", що призначена для ураження ворожих кораблів, була виведена з експлуатації Королівським флотом Великої Британії у 2017 році, згодом її замінила ракета Sea Venom. Офіційно заявлена дальність — до 15 км, але у низці відкритих джерел стверджується, що вона може нищити цілі на більших відстанях — до 25 км.

Повертаючись до німецьких Sea King Mk41, то згідно з даними довідника Military Balance, станом на 2023 рік на озброєнні німецького війська залишалося 11 гелікоптерів Sea King Mk41, водночас загалом їх планують замінити на машини NH90 NFH (Sea Lion).

Нагадаємо, що Україна вже має на озброєнні гелікоптери типу Sea King, які нам передала Велика Британія, і бійці ВМС ЗСУ залишали схвальні відгуки про ці гелікоптери, один з яких зіграв історичну роль у 1982 році на Фолклендах.

Читайте також: Схоже, що Німеччина збирається знищувати танки РФ зокрема ракетами Brimstone з Eurofighter