xcounter
#

Що відбувається з Т-90М "Прорив" після влучання "розумного снаряда" типу SMArt 155 (відео)

31139
Уражений Т-90М "Прорив"
Уражений Т-90М "Прорив"

На новому відео використання снарядів з самонавідними уражаючими елементами чудово видно весь принцип роботи та перевагу таких боєприпасів, як SMArt 155​ та BONUS

Для ураження ворожої бронетехніки Збройні Сили України активно і вкрай результативно використовують "розумні боєприпаси" типу SMArt 155 та BONUS, які містять суб-елементи з самонаведенням.

Й черговий епізод використання саме таких боєприпасів показали бійці 47-ої окремої механізованої бригади "Маґура" на прикладі знищення російського танка Т-90М "Прорив".

Читайте також: Нічна атака РФ "Калібрами": у Повітряних Силах оголосили кількість крилатих ракет та деталі атаки

І насправді робота зі знищення цілі розпочинається з моменту її виявлення, ідентифікації та визначення її точних координат, бо будь-яка високоточна зброя потребує не менш точну локалізацію цілі. Вся ця інформація у режимі онлайн передається до засобів ураження, після чого здійснюється один постріл.

Коли снаряд знаходиться на певній висоті він розкривається і далі починають діяти два суб-елемнти. Зазначимо, що споряджання у вигляді двох суб-боєприпасів та їх принцип дії SMArt 155 та BONUS однакові.

Кожен з цих суб-боєприпасів має систему пошуку цілі, які складається з комбінованої інфрачервоної та радіолокаційної ГСН. За рахунок того, що суб-боєприпаси оснащені парашутом або вінглетами збільшується час у повітрі, який необхідний для пошуку цілі. І як тільки ціль зафіксована відбувається підрив бойової частини з формуванням ударного ядра.

Очікувати при цьому особливого "фаершоу" непотрібно, бо у ціль насправді влітає невеликий за розміром уражаючий елемент сформований з матеріалу кумулятивної воронки, але розігнаний до швидкості приблизно у 5 км/с.

Тому навіть на професійних відео з демонстрацією снарядів BONUS зафіксувати його політ вкрай складно.

Цей елемент легко прошиває верхню броню, у цьому конкретному випадку - Т-90М "Прорив", що призводить до займання у бойовому відділенні, скоріш за все спалахнули заряди розміщені в автоматі заряджання, а також творенню вторинних уламків від самої броні, які уражають екіпаж. На самому відео з машини зміг вибратись лише навідник.

Читайте також: Франція та Німеччина не можуть зійтися у поглядах, як же будувати ППО та ПРО в Європі