xcounter
#

РФ знову відклала випробування Іл-112В: літак досі має "дитячі хвороби"

2686
Останнє з відомих фото дослідного зразка Іл-112В датоване жовтнем 2020 року / Фото: aviaforum.ru
Останнє з відомих фото дослідного зразка Іл-112В датоване жовтнем 2020 року / Фото: aviaforum.ru

Анонсований раніше другій дослідний політ був запланований на лютий-місяць цього року

Почався березень 2021 року, а перший створений в РФ перспективний легкий військово-транспортний літак Іл-112В так і не здійснив вчергове анонсовані другі льотні випробування - літак так нікуди й не полетів.

Нагадаємо, про плани вдруге підняти в повітря російський транспортник повідомили на початку грудня 2020 відомі російські пропагандисти з видання РИА.ру.

Читайте також: Ан-12 не підійшов, а іншого варіанту немає: в РФ продовжуються проблеми зі створенням власної "летючої батареї"
Іл-112В
Відомий вислів керівника РИА - "Втім, нічого нового", якнайбільше підходить до ситуації з льотними випробуваннями російського літака

"Другий політ Іл-112 знову відкладено і до кінця цього року не відбудуться. Найоптимістичніші терміни продовження льотних випробувань - лютий 2021 року", - розповів співрозмовник агентства, відповідаючи на відповідне запитання.

Іл-112В
В спільноті Вороненського авіапідприємства ВАЛТ, де мають випускатися серійні Іл-112В вже відверто глузують зі строків
Однак оптимізму виявилось вчергове недостатньо. І розпіарений літак, який має замінити весь російський парк Ан-26, котрі працюють вже по 40 та більше років і давно потребують заміни, зостався на землі.
Іл-112В
Вантажний відсік Іл-112В

Нагадаємо, вперше Іл-112В (який власне був розроблений ще у першій половині 90-х років, а отримав повний карт-бланш та фінансування у 2014 році) злетів 30 березня 2019 року. З типовим для РФ "символізмом" його політ супроводжував єдиний на той момент літаючий "батько" Іл-114ЛЛ (замість запланованого "Ан"), а власне дата перших випробувань була присвячена до дня народження Сергія Ільюшина.

Проте, після першого та єдиного випробувального польоту (який російські ЗМІ прокоментували як штатний) стало відомо, що під час його завершення в літака почав нештатно працювати один з нових двигунів.

Більш того, транспортник повністю не відповідав завданню Міноборони РФ, адже мав перевантаження в кілька тонн. Тобто практично замість корисного навантаження (за планом - п'ять тонн) він був фактично здатний перевозити лише пустого себе з екіпажем.

ТВ7-117СТ
Проблемний двигун ТВ7-117СТ (переробка двигуна для гелікоптера від КБ "Климова")

Про те скандальне інтерв'ю генерального конструктора ПАТ "Іл" Миколи Талікова (яке було оприлюднене через два тижні після першого польоту) не набуло широкого розголосу в РФ.

Замість цього почалися інтенсивні роботи зі зменшення ваги деталей літака (під назвою – лікування від "дитячих хвороб"). А відсутність продовження льотних випробувань виправдовували капітальним ремонтом злітно-посадкової смуги на ВАЛТ. Однак цей ремонт був завершений ще рік тому, а ось випробування так і не були відновлені.

Іл-112В
Відпрацювання систем Іл-112В в рамках заводських випробувань у грудні 2019 року / Фото: "Ільюшин"

Зокрема у грудні було перераховано всі "дедвейти".

"Раніше планувалося завершити роботи щодо полегшення конструкції літака і підняти його вдруге в повітря до кінця 2019 року, потім все змістилося на початок цього року (2020), потім на квітень, потім на літо і на кінець цього року", - розповів співрозмовник агентства РИА.ру.

Іл-112В
Перша викатка перефарбованого прототипу Іл-112В у липні 2020 року

Керівництво "Ільюшина" наразі ніяк не коментує затримку випробувань Іл-112В. Втім, з огляду на типову для сучасної РФ прихильність до символізму, досить ймовірне очікування другого льотного випробування вже…30 березня ц.р. Навіть якщо літак після цього знову буде доопрацьовуватися на землі ще кілька років.

Читайте також: Амбіції та реальність: що відбувається в РФ з виробництвом літаків Іл